1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. 2018’de Bitcoin tahmini doğru çıkan analistten flaş BTC açıklaması

2018’de Bitcoin tahmini doğru çıkan analistten flaş BTC açıklaması

2018’de Bitcoin tahmini doğru çıkan analistten flaş BTC açıklaması
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in (BTC) 2018 yılında yaptığı dibi doğru bir şekilde bilen kripto para analisti, şimdi de lider kripto para için yeni bir uyarı yaptı. Ayı piyasası için yeni bir dip geldiğini söyleyen analistin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


2018’de doğru Bitcoin dip tahmini yapan analistten flaş BTC açıklaması

Kripto para piyasasında Smart Contracter takma adıyla bilinen analist, Twitter üzerinde 216.200 takipçisi ile yeni Bitcoin değerlendirmesini paylaşıyor. BTC’nin kısa süre önce gördüğü 15.546 dolar dip seviyesinden mevcut seviyeye kadar kısa bir ralli yaptı. Analiste göre bu ralli sona yaklaşıyor. Şöyle açıklıyor:

“Ben şuna inanıyorum. Mevcut yükseliş BTC için ABC düzeltme dalgasının dördüncü ayağı ve şimdi de 2023’ün birinci çeyreğinde 15.000 doların da altında yeni bir dip seviye gelecek. Burada uzun vadeli dip bulacak.”

İlgili – Grayscale’in Bitcoin fonuyla ilgili endişe verici iddia

2018’de Bitcoin tahmini doğru çıkan analistten flaş BTC açıklaması

Kaynak: Smart Contracter/ Twitter

Analist Smart Contracter, Elliott Dalga Teorisi teknik analizini kullanıyor. Bu teknik analiz yaklaşımı, dalgalar halinde ortaya çıkma eğiliminde olan piyasa katılımcılarının psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmeye çalışıyor. Bu teoriye göre, düşüş trendi beş dalga şeklinde gelir. Burada varlığın fiyatı ikinci ve dördüncü dalgada yükselişler görür.

İlgili – XRP avukatına göre Ripple – SEC davasını bekleyen büyük tehlike

Smart Contracter’in paylaştığı grafiğe göre, Bitcoin fiyatı şimdi yükseliş içeren dördüncü dalganın son aşamasında. Şimdi son bir kez daha 18.000 dolar yapabilir. Analiste göre Bitcoin fiyatı bundan sonra, döngünün beşinci dalgasını tamamlamak için 14.500 dolar civarındaki hedefine doğru yol alacak.

Bitcoin fiyatı şu an 16.979 dolardan işlem görüyor. Eğer analist Smart Contracter’in bahsettiği hedefine ulaşırsa, mevcut seviyeden yüzde 15 düşüş yaşayacak demektir.

Analist aynı zamanda ABD Doları Endeksi’ne (DXY) de dikkat ediyor ve burada boğa sinyaller görüyor. Ancak buradaki boğa sinyal kripto için iyi bir şey değil. DXY’ın yapacağı yükseliş ile kripto fiyatları daha aşağı seviyelere sığınacak.

İlgili – Ethereum fiyatında kritik desteği koruma mücadelesi: Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

Etiketler: