1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Grayscale’in Bitcoin fonuyla ilgili endişe verici iddia

Grayscale’in Bitcoin fonuyla ilgili endişe verici iddia

Grayscale’in Bitcoin fonuyla ilgili endişe verici iddia
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektöründe Bitcoin ürünü ile ünlü dev şirket Grayscale Investment, endişe verici iddialarla karşı karşıya. Bu iddialar şimdi mahkemeye taşındı. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Grayscale’in Bitcoin fonuyla ilgili endişe verici iddia

Grayscale Investment, kripto para sektöründe önemli bir yere sahip ve iyi bilinen büyük bir şirket. Bunun başlıca sebebi en önemli BTC yatırım fonlarından birine sahip olması. Ancak şimdi bu şirket birkaç yönden darbe almaya başlıyor. Piyasa değeri düşerken, çıkardığı Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) fonu de değer kaybetmeye devam ediyor.

İlgili – Ethereum fiyatında kritik desteği koruma mücadelesi: Güncel ETH teknik analizi

Grayscale paraları kötüye mi kullandı?

kripto piyasalar

Grayscale’e fonları kötüye kullanması ile ilgili bir dava açıldı. New York merkezli koruma fonu Fir Tree Capital Management, mahkemeye başvurarak Grayscale Investments’in araştırılmasını istiyor. Fir Tree Capital Management, Grayscale’in fonların kötüye kullanılmasının araştırılmasını istiyor. Ayrıca davacı olduğu tarafla ilgili çıkar çatışması iddiası da var.

İlgili – Makro ekonomi uzmanından Bitcoin için büyük yükseliş tahmini

Fir Tree aynı zamanda Grayscale’in ana şirketi olan Digital Currency Group’a da işaret ediyor. Koruma fonuna göre Digital Currency Group, diğer işletmeleri olan Grayscale ve Genesis Global Trading ile birbirine bağlı olabilir. Burada şirket içi çıkar çatışması iddiaları var.

Geçtiğimiz Kasım ayında Genesis Global Trading de potansiyel bir çöküş ile karşı karşıya olmuştu. Çünkü para çekme işlemlerini askıya almıştı. Ardından ise iflas başvurusu yapma ihtimali de vardı. Bunun sebebi ise FTX’in likidite krizinin piyasa genelini etkilemesi.

İlgili – FIFA Dünya Kupası için kripto para sürprizi

Grayscale vs. SEC

Şimdi Grayscale, böyle bir dava ile karşı karşıya. Diğer yandan ise kendisi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) dava açmaya hazırlanıyor. Çünkü defalarca SEC’e yaptığı Bitcoin ETF başvurusu geri çevrildi. En son ise GBTC’yi BTC ETF’ye dönüştürme başvurusuna olumlu yanıt alamamıştı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: