Loading...
btc
BTC
0.33%
Bitcoin
64.355,41 USDT
eth
ETH
-1.03%
Ethereum
3.482,05 USDT
bch
BCH
0.71%
Bitcoin Cash
385,67 USDT
xrp
XRP
-0.77%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.27%
Litecoin
73,96 USDT
bnb
BNB
-0.17%
Binance Coin
585,10 USDT
sol
SOL
-0.4%
Solana
134,05 USDT
avax
AVAX
-8.73%
Avalanche
25,08 USDT
ada
ADA
-0.41%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
0.54%
Poladot
5,64 USDT
doge
DOGE
-0.44%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.39%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü yatırım danışmanı: FTX çöküşü kripto ekosistemi için bir lütuf!

Ünlü yatırım danışmanı: FTX çöküşü kripto ekosistemi için bir lütuf!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bir yatırım yönetimi (hedge fund) şirketi olan ARK Investment Management’ın kurucusu, FTX çöküşünün kripto ekosistemi için bir lütuf olacağını öne sürüyor.

FTX çöküşü kripto ekosisteminde DeFi ağlarını artıracak!

Ünlü yatırım yönetimi (hedge fund) şirketi ARK Investment Management’in kurucusu ve CEO’su Cathie Wood, Yahoo Finans’a verdiği bir röportajda, FTX ve benzeri şirketlerin çöküşünün kripto ekosisteminde merkezsiz finans (DeFi) ağlarını artıracağını söyledi.

 

Ünlü yatırım danışmanı: FTX çöküşü kripto ekosistemi için bir lütuf!

 

“DeFi’nin bundan gerçekten olumlu etkileneceğine inanıyoruz. Çünkü artık bu çok açık – en uygun seçenek merkezsiz ve şeffaf olanlar.

Bu ağlar hiç durmuyor. Tüm işlemleri tamamlandı ve artık tüm metrikler güçlendiklerini gösteriyor.”

İlginizi çekebilir:

 

Wood’a göre merkeziyetsiz ağlar, FTX, kripto tabanlı kredi platformu Celsius ve dijital varlık hedge fonu Three Arrows Capital (3AC)’in iflaslarının ardından finansal hizmetler alanında, giderek daha önemli hale gelecek.

“FTX çöküşünden, tamamen şeffaf merkezsiz ağların gelecekte finansal hizmetler için ne kadar önemli olacağını öğrenmiş olduk.

FTX, Celsius, 3AC hepsi kapalı ağlardı. Opak sistemler. Neler olduğunu göremiyorduk.”

Wood, merkeziyetsiz ağ kullanıcılarının, merkezi kripto şirketlerinin çöküşünden kaynaklanan çöküşün ortasında, kripto fiyatları düştükten sonra pozisyonlarını kapatıp, sorunsuz bir şekilde paralarını geri çekebildiklerini vurguluyor.

“Ve ne oldu, merkezi kripto şirketleri çökerken, tamamen şeffaf dağıtılmış ağlardaki insanlar sorunsuz bir şekilde piyasadan çıkmayı başardılar.

Neler olduğunu gördüler. Aşırı kaldıraç kullananlar için marj çağrıları vardı.

Ama sistem çalıştı. Durmadı. Diğer şirketler ise iflas etti.”

 

 

Bu arada KoinMedya olarak daha önce söylediğimiz gibi, ARK Investment Management CEO’su ekim ayında, Peter McCormack’in “What Bitcoin Did” adlı podcast’ine katıldı. Ve programda, Bitcoin’in 250$ civarında işlem gördüğü sırada, kişisel olarak 100.000$’lık alım yaptığını söyledi. Satın aldığı Bitcoinlerin hiçbirini satmadığını, yani bu 100.000 dolarlık yatırımdaki mevcut kârının yaklaşık 7.6 milyon dolar olduğunu söyledi. (O dönemde Bitcoin 19.500 dolar civarında işlem görüyordu.)

İlginizi çekebilir:

Yeni Ethereum hard forku Şanghay için tarih açıklandı!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.