1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriRipple Haberleri
  3. Ripple avukatından SEC – XRP davası ile ilgili kritik açıklama

Ripple avukatından SEC – XRP davası ile ilgili kritik açıklama

Ripple avukatından SEC – XRP davası ile ilgili kritik açıklama
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple’ın SEC davasındaki baş avukatı, söz konusu mahkeme süreci ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Buna göre dava sonuca çok yakın olabilir. Ayrıca SEC’in şimdi ne yapmaya çalıştığını da söylüyor.


Ripple avukatından SEC – XRP davası ile ilgili kritik açıklama

Ripple’ın avukatı Stuart Alderoty, bir kez daha Twitter üzerinden kripto ödemeleri şirketi ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden dava ile ilgili açıklama yaptı.

XRP davası yakında sona erecek mi?

Ripple’ın baş avukatı Stuart Alderoty, XRP’nin bir yatırım sözleşmesi olmadığını söylüyor. Çünkü şirket ile onu alan arasında resmi olarak bir sözleşme yok. Alderoty aynı zamanda SEC’in Howey Test’i konusunda da başarısız olduğunu söylüyor. Ayrıca daha önceki ICO davalarının XRP için emsal teşkil edemeyeceğini de belirtiyor.

İlgili – Ripple (XRP) için İngiltere ve Fransa’dan 2 süper haber birden

SEC, Aralık 2020’de Ripple’a dava açmıştı. Burada Ripple’ın kayıt dışı menkul kıymet satarak 1,3 milyar dolar elde ettiğini savunuyor. Bu dava, SEC’in şimdiye kadar açtığı en büyük kripto dava. Bundan dolayı çok büyük bir medya ilgisi gördü. Sebebi ise kripto para XRP’nin popüler olması. XRP, Ripple’ın ödeme ağında kullanılan bir kripto para ve yerel coin.

İki yıldır devam eden Ripple – SEC davası sona yaklaşıyor. Bu ayın başlarında hem Ripple hem de SEC, mahkemeye özet karar için ilgili başvuruları yaptı.

Ripple’ın avukatı Alderoty ise ABD’nin düzenleyici kurumunun Ripple’ın sunduğu gerekçelere karşı vereceği bir cevabı olmadığını ifade ediyor. Bundan dolayı da davayı uzatmaya çalışıyor.

İlgili – XRP avukatı: SEC bunu yaparsa kripto piyasası yeniden %50 çöker

Stuart Alderoty (@s_alderoty) Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“SEC ve bize karşı olan diğer tarafların argümanlarımıza gölge düşürmeye çalışmalarının nedeni, aslında yaptığımız argümanlara karşı verecek cevaplarının olmaması.”

Ripple’ın avukatı Alderoty, başka bir tweette ise uzun süredir devam eden bu mahkeme sürecinin yakında sona erebileceğini de belirtiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: