1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. XRP avukatı: SEC bunu yaparsa kripto piyasası yeniden %50 çöker

XRP avukatı: SEC bunu yaparsa kripto piyasası yeniden %50 çöker

XRP avukatı: SEC bunu yaparsa kripto piyasası yeniden %50 çöker
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple’ın kripto parası XRP’yi desteklemekle öne çıkan ünlü avukat, SEC’in yapacağı bazı kritik adımların kripto para piyasasında yeni bir yüzde 50 çöküş tetikleyebileceğini söylüyor. Uzmanın açıklaması ve uyarısının ayrıntılarına bakalım.


XRP destekçisi avukat: SEC Başkanı piyasada yeni bir %50 çöküş tetikleyebilir

Ripple ve kripto para XRP’ye desteği ile bilinen Avukat John Deaton, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’in kripto para piyasasında yeni bir %50 çöküş tetikleyebileceğini söylüyor.

Twitter üzerinden açıklama yapan Deaton, ilk defa altı ay önce SEC Başkanı Gensler’in büyük bir kripto para borsasına karşı dava açabileceğini söylemişti. Şöyle diyor:

“Altı ay önce söylediklerime bugün daha fazla inanıyorum. SEC yeni bir %50 çöküşün sebebi olabilir. Ardından SEC Başkanı piyasada daha fazla söz sahibi olacak.”

İlgili – XRP avukatına göre Ripple – SEC davasını bekleyen büyük tehlike

SEC, 80 Kripto Şirketine Mahkeme Celbi Gönderdi

İlgili – 2018’de Bitcoin tahmini doğru çıkan analistten flaş BTC açıklaması

Deaton, Gensler’in artık iki yıldır kripto para piyasasının peşinde olduğunu söylüyor. Buna kanıt olarak ise son iki yılda SEC’in kripto paralar ve siber alanı ile ilgili bölümünün büyüklüğünü iki kat artırmasını gösteriyor.

Deaton aynı zamanda SEC’in iflas eden kripto ödünç platformu BlockFi ile bağlantısına dikkat çekiyor. Belgelere göre, BlockFi’nin SEC’e 30 milyon dolar borcu vardı. Bu borç ise SEC’in ilgili şirkete kestiği cezadan kaynaklanıyor.

Ripple ve kripto para XRP’ye desteği ile bilinen Avukat John Deaton, SEC-Ripple davasında da önemli rol oynayan bir isim. Deaton, San Francisco merkezli ödemeler şirketine destek veren bir uzman raporu sunmuştu mahkemeye. Şimdi söz konusu davada kritik öneme sahip özet kararın açıklanmasına doğru adım adım yaklaşılıyor.

İlgili – Uzmandan önemli Ripple-SEC davası sonucu yorumu

Kaynak

Etiketler: