1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Eski CEO’dan FTX ve Alameda ilişkisine dair flaş itiraflar!

Eski CEO’dan FTX ve Alameda ilişkisine dair flaş itiraflar!

Eski CEO’dan FTX ve Alameda ilişkisine dair flaş itiraflar!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Alameda’nın eski CEO’su Caroline Ellison, savcı ile uzlaşmaya gitti ve FTX ile Alameda arasındaki ilişkiye dair itiraflarda bulundu. Detaylar haberimizde.

Eski CEO’dan FTX ve Alameda ilişkisine dair flaş itiraflar!

Alameda Research’ın eski CEO’su Caroline Ellison, hakkında açılan davada elektronik dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamaları ile ilgili suçlamaları kabul ederek savcı ile iş birliğine gitti.

Caroline Ellison, Sam Bankman-Fried ve diğer FTX yöneticilerinin Alameda’dan milyarlarca dolarlık krediler aldığını ve bunun gizlendiğini itiraf etti.

Ellison dava kapsamında 19 Aralık’ta ifade verdi. Dava üzerindeki gizlilik kararı cuma günü kaldırıldı ve Ellison’un ifadesinin detaylarına ulaşıldı

 

 FTX

Eski CEO, FTX’in kurucusu ve CEO’su olan SBF ile aralarında FTX’in yatırımcılarından ve müşterilerinden aralarında yaptıkları kredi anlaşmalarının gizlenmesi konusunda anlaştıklarını itiraf etti.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Ellison, New York’un Güney Bölgesi’ndeki savunma anlaşmasına ilişkin 23 Aralık’ta yayınlanan tutanak tutanağında, savcıların eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e karşı açtığı davanın merkezinde FTX ile Alameda arasındaki mali bağları da kabul etti.

Ellison, “FTX yöneticilerinin, Alameda’nın FTX.com hesabında, Alameda’nın çeşitli fiat para birimleri ve kripto para birimlerinde negatif bakiyeler tutmasına izin veren özel ayarlar uyguladığını kabul etti.

“Alameda’nın FTX hesaplarında belirli bir para biriminde önemli miktarda eksi bakiye varsa bu, Alameda’nın FTX müşterilerinin borsaya yatırdığı fonları ödünç aldığı anlamına geliyordu.”

FTX CEO’su SBF, Bahamalar’da tutuklanmış ve ABD’ye iade edilmişti. SBF 250 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakıldı. SBF ve FTX çalışanları ile ortaklık kurdukları bazı şirket çalışanları ile ilgili tarihi bir dolandırıcılık davası yürütülüyor. Ünlü CEO, elektronik kelepçe ile ev hapsinde tutulacak ve 5 Ocak’ta tekrar mahkemeye çıkacak.

İlgili: FTX CEO’su kefaletle serbest kaldı! İşte detaylar

 

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: