Eski CEO’dan FTX ve Alameda ilişkisine dair flaş itiraflar!

ftx
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alameda’nın eski CEO’su Caroline Ellison, savcı ile uzlaşmaya gitti ve FTX ile Alameda arasındaki ilişkiye dair itiraflarda bulundu. Detaylar haberimizde.

Eski CEO’dan FTX ve Alameda ilişkisine dair flaş itiraflar!

Alameda Research’ın eski CEO’su Caroline Ellison, hakkında açılan davada elektronik dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamaları ile ilgili suçlamaları kabul ederek savcı ile iş birliğine gitti.

Caroline Ellison, Sam Bankman-Fried ve diğer FTX yöneticilerinin Alameda’dan milyarlarca dolarlık krediler aldığını ve bunun gizlendiğini itiraf etti.

Ellison dava kapsamında 19 Aralık’ta ifade verdi. Dava üzerindeki gizlilik kararı cuma günü kaldırıldı ve Ellison’un ifadesinin detaylarına ulaşıldı

 

 FTX

Eski CEO, FTX’in kurucusu ve CEO’su olan SBF ile aralarında FTX’in yatırımcılarından ve müşterilerinden aralarında yaptıkları kredi anlaşmalarının gizlenmesi konusunda anlaştıklarını itiraf etti.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?


Ellison, New York’un Güney Bölgesi’ndeki savunma anlaşmasına ilişkin 23 Aralık’ta yayınlanan tutanak tutanağında, savcıların eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e karşı açtığı davanın merkezinde FTX ile Alameda arasındaki mali bağları da kabul etti.

Ellison, “FTX yöneticilerinin, Alameda’nın FTX.com hesabında, Alameda’nın çeşitli fiat para birimleri ve kripto para birimlerinde negatif bakiyeler tutmasına izin veren özel ayarlar uyguladığını kabul etti.

“Alameda’nın FTX hesaplarında belirli bir para biriminde önemli miktarda eksi bakiye varsa bu, Alameda’nın FTX müşterilerinin borsaya yatırdığı fonları ödünç aldığı anlamına geliyordu.”

FTX CEO’su SBF, Bahamalar’da tutuklanmış ve ABD’ye iade edilmişti. SBF 250 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakıldı. SBF ve FTX çalışanları ile ortaklık kurdukları bazı şirket çalışanları ile ilgili tarihi bir dolandırıcılık davası yürütülüyor. Ünlü CEO, elektronik kelepçe ile ev hapsinde tutulacak ve 5 Ocak’ta tekrar mahkemeye çıkacak.

İlgili: FTX CEO’su kefaletle serbest kaldı! İşte detaylar

 

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Eski CEO’dan FTX ve Alameda ilişkisine dair flaş itiraflar!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.