okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.65%
Bitcoin
68.837,56 USDT
eth
ETH
2.65%
Ethereum
3.848,83 USDT
bch
BCH
-2.15%
Bitcoin Cash
483,04 USDT
xrp
XRP
-2.12%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.58%
Litecoin
83,64 USDT
bnb
BNB
-0.26%
Binance Coin
600,80 USDT
sol
SOL
-3.48%
Solana
162,50 USDT
avax
AVAX
-4.05%
Avalanche
36,73 USDT
ada
ADA
-0.94%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.32%
Poladot
7,52 USDT
doge
DOGE
-3.79%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-2.94%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto topluluğunu kızdıran karar! – FTX kurucusu, kefaletle kurtuluyor!

FTX
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

FTX çıkmazında gelinen son nokta, kripto topluluğunu ve hatta tüm dünyayı şaşırtmaya devam ediyor. Şimdi de federal mahkeme, iflas eden şirketin CEO’su Sam Bankman-Fried’in kefaletle serbest bırakılmasını onayladı.

250 milyon dolarlık kefalet karşısında kripto topluluğu öfkeli!

Kendisine yönelik bir dizi suçlama olmasına ve Bahamalı yetkililer tarafından “kaçma riski” şüphesi ile yakalanmasına rağmen, Birleşik Devletler mahkemesi SBF’nin şartlı kefaletle serbest bırakılmasına karar verdi.

 

Kripto topluluğunu kızdıran karar! - FTX kurucusu, kefaletle kurtuluyor!

 

İlginizi çekebilir:

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF) kefaletle serbest kalabilir!

FTX’in çöküşü, Bankman-Fried’in üzerine kaldı ve öyle olmaya da devam ediyor. Çünkü eski SEO,  Alameda Research ile ilgili tüm iflas sürecinin beyni olarak anılıyor. Sonuç olarak, dolandırıcılığın yanı sıra müşteri fonlarının yasa dışı kullanımıyla suçlandı. Ve bu durumun açığa çıkması piyasada büyük bir çöküşü tetikledi.

Bu arada, federal mahkeme CEO’nun kefaletle serbest bırakılmasını onayladı. Ancak bunu belirli koşullara bağladı. Birincisi, Bankman Fried 1000$’dan fazla işlem yapamayacak ve yeni kredi limitleri açamayacak. İkincisi, egzersiz ve tedaviler dışında evden çıkması da yasak.

Bu arada SBF için kefalet tutarı, 250 milyon dolar olarak belirlendi. Bu kadar yüksek bir kefalet miktarı kulağa çılgınca ve aynı zamanda imkansız gibi geliyor. Ancak FTX’in müşterilerine borçlu olduğu 10 milyar dolar ile karşılaştırıldığında, bu miktar nispeten düşük kalıyor.

Eski FTX ve Alameda yöneticileri teslim oldu

Daha önce KoinMedya olarak bahsettiğimiz üzere, bu iki şirketin başkanları olan kurucu ortak Gary Wang ve Alameda Research eski CEO’su Caroline Ellison suçlarını kabul ettiler. Ve kendilerine yöneltilen, FTX ve Alameda yöneticilerinin işbirliği yaptığı yönündeki suçlamaları da kabul ettiler.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından suçlanan FTX ve Alameda Research başkanları, dolandırıcılık ve FTT fiyatının manipüle edilmesi gibi suçlardan yargılanıyor.

Bu arada ABD’li avukat Damian Williams, yakın zamanda konuya ilişkin daha fazla gelişmenin ortaya çıkacağını ve soruşturmaların halen devam ettiğini kaydetti.

İlginizi çekebilir:

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.