1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto topluluğunu kızdıran karar! – FTX kurucusu, kefaletle kurtuluyor!

Kripto topluluğunu kızdıran karar! – FTX kurucusu, kefaletle kurtuluyor!

Kripto topluluğunu kızdıran karar! – FTX kurucusu, kefaletle kurtuluyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

FTX çıkmazında gelinen son nokta, kripto topluluğunu ve hatta tüm dünyayı şaşırtmaya devam ediyor. Şimdi de federal mahkeme, iflas eden şirketin CEO’su Sam Bankman-Fried’in kefaletle serbest bırakılmasını onayladı.

250 milyon dolarlık kefalet karşısında kripto topluluğu öfkeli!

Kendisine yönelik bir dizi suçlama olmasına ve Bahamalı yetkililer tarafından “kaçma riski” şüphesi ile yakalanmasına rağmen, Birleşik Devletler mahkemesi SBF’nin şartlı kefaletle serbest bırakılmasına karar verdi.

 

Kripto topluluğunu kızdıran karar! - FTX kurucusu, kefaletle kurtuluyor!

 

İlginizi çekebilir:

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF) kefaletle serbest kalabilir!

FTX’in çöküşü, Bankman-Fried’in üzerine kaldı ve öyle olmaya da devam ediyor. Çünkü eski SEO,  Alameda Research ile ilgili tüm iflas sürecinin beyni olarak anılıyor. Sonuç olarak, dolandırıcılığın yanı sıra müşteri fonlarının yasa dışı kullanımıyla suçlandı. Ve bu durumun açığa çıkması piyasada büyük bir çöküşü tetikledi.

Bu arada, federal mahkeme CEO’nun kefaletle serbest bırakılmasını onayladı. Ancak bunu belirli koşullara bağladı. Birincisi, Bankman Fried 1000$’dan fazla işlem yapamayacak ve yeni kredi limitleri açamayacak. İkincisi, egzersiz ve tedaviler dışında evden çıkması da yasak.

Bu arada SBF için kefalet tutarı, 250 milyon dolar olarak belirlendi. Bu kadar yüksek bir kefalet miktarı kulağa çılgınca ve aynı zamanda imkansız gibi geliyor. Ancak FTX’in müşterilerine borçlu olduğu 10 milyar dolar ile karşılaştırıldığında, bu miktar nispeten düşük kalıyor.

Eski FTX ve Alameda yöneticileri teslim oldu

Daha önce KoinMedya olarak bahsettiğimiz üzere, bu iki şirketin başkanları olan kurucu ortak Gary Wang ve Alameda Research eski CEO’su Caroline Ellison suçlarını kabul ettiler. Ve kendilerine yöneltilen, FTX ve Alameda yöneticilerinin işbirliği yaptığı yönündeki suçlamaları da kabul ettiler.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından suçlanan FTX ve Alameda Research başkanları, dolandırıcılık ve FTT fiyatının manipüle edilmesi gibi suçlardan yargılanıyor.

Bu arada ABD’li avukat Damian Williams, yakın zamanda konuya ilişkin daha fazla gelişmenin ortaya çıkacağını ve soruşturmaların halen devam ettiğini kaydetti.

İlginizi çekebilir:

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.