1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü CEO’dan Bitcoin boğa koşusunu tetikleyecek 3 katalizör!

Ünlü CEO’dan Bitcoin boğa koşusunu tetikleyecek 3 katalizör!

Ünlü CEO’dan Bitcoin boğa koşusunu tetikleyecek 3 katalizör!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

San Francisco merkezli popüler kripto borsası Okcoin’in CEO’su, bir sonraki Bitcoin boğa koşusunu tetikleyebilecek üç katalizörü açıkladı.

İşte bir sonraki Bitcoin boğa koşusunu tetikleyecek 3 katalizör!

Okcoin CEO’su Hong Fang, Kitco News ile yaptığı yeni bir röportajda, mevcut merkezi para sistemlerindeki başarısızlıklar yüzünden, sağlam para birimi sistemlerine olan ihtiyacın her geçen gün artttığını söylüyor. Ve bir sonraki boğa piyasasını tetikleyecek faktörlerden birinin de böyle sistemlere yönelik artmaya devam eden bu ihtiyaç olduğunu söylüyor.

Fang, El Salvador’dan çok daha büyük bir ekonomiye sahip bir ülkenin, bir şekilde dijital varlıkları benimseyeceğini öngörüyor.

İlginizi çekebilir:

 

Ünlü CEO’dan Bitcoin boğa koşusunu tetikleyecek 3 katalizör!

 

“Bence makro bir bakış açısıyla, bu alanda zorluklar görmeye devam ediyoruz… Sanırım Dünya Bankası yakın zamanda bir düzine ülkenin, muhtemelen borcunu ödeyemeyeceğini söyledi. Ki bu da merkezi para sisteminin başarısızlığıdır.

Daha sağlam bir paraya olan temel ihtiyacın, arka planda El Salvador gibi, belki daha büyük boyutta, bir şey inşa etmeye devam edeceğini düşünüyorum.” 

İlginizi çekebilir:

 

 

Fang’a göre, Bitcoin’in 2024’te yarılanma (halving*) döngüsü ve blok zincirlerinde hızla gelişen proje geliştirme, dijital varlık fiyatlarının yeniden yükselmesine de yardımcı olabilir.

“Bitcoin’in kendine özgü bir halving döngüsü var. Geçmiş kripto döngülerinin Bitcoin halving döngüsüyle bir şekilde çakışması, tesadüf mü bilmiyorum. Ama bu da başka bir katalizör olabilir…

Üçüncü potansiyel katalizörün ise, gerçek projeler olduğunu düşünüyorum. Bitcoin, DeFi (merkezsiz finans) ve NFT’ler (non-fungible tokens) ile birlikte boğa piyasasına girmemizin nedeni, birçok geliştiricinin son ayı piyasasında projeler inşa etmesiydi.”

Bitcoin halving nedir?

Bitcoin’in kodu, madencilerin ağın güvenliğini sağlamak için aldıkları blok ödülünü otomatik olarak azaltacak şekilde tasarlandı. Blok başına madencilere verilen ödül miktarının yarıya indirildiği halving (yarılama), her dört yılda bir gerçekleşen bir işlemdir.
Yaklaşık her dört yılda bir, Bitcoin madencilerinin bu performansları karşılığında kazandıkları ödül miktarı yarıya iniyor. En son halving ile birlikte, bu oran 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye düştü.

( CoinMarketCap verilerine göre, yazımızı yayına hazırladığımız sırada Bitcoin fiyatı 16.798 dolardan işlem görüyor.)