Loading...
btc
BTC
-1.3%
Bitcoin
62.599,78 USDT
eth
ETH
-1.75%
Ethereum
3.047,66 USDT
bch
BCH
-5.68%
Bitcoin Cash
479,43 USDT
xrp
XRP
-2.15%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.11%
Litecoin
78,00 USDT
bnb
BNB
-2.51%
Binance Coin
538,84 USDT
sol
SOL
-3.73%
Solana
133,36 USDT
avax
AVAX
-1.75%
Avalanche
34,54 USDT
ada
ADA
-0.16%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-1.22%
Poladot
6,63 USDT
doge
DOGE
-5%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
-2.24%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü CEO’dan Bitcoin boğa koşusunu tetikleyecek 3 katalizör!

Ünlü CEO’dan Bitcoin boğa koşusunu tetikleyecek 3 katalizör!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

San Francisco merkezli popüler kripto borsası Okcoin’in CEO’su, bir sonraki Bitcoin boğa koşusunu tetikleyebilecek üç katalizörü açıkladı.

İşte bir sonraki Bitcoin boğa koşusunu tetikleyecek 3 katalizör!

Okcoin CEO’su Hong Fang, Kitco News ile yaptığı yeni bir röportajda, mevcut merkezi para sistemlerindeki başarısızlıklar yüzünden, sağlam para birimi sistemlerine olan ihtiyacın her geçen gün artttığını söylüyor. Ve bir sonraki boğa piyasasını tetikleyecek faktörlerden birinin de böyle sistemlere yönelik artmaya devam eden bu ihtiyaç olduğunu söylüyor.

Fang, El Salvador’dan çok daha büyük bir ekonomiye sahip bir ülkenin, bir şekilde dijital varlıkları benimseyeceğini öngörüyor.

İlginizi çekebilir:

 

Ünlü CEO’dan Bitcoin boğa koşusunu tetikleyecek 3 katalizör!

 

“Bence makro bir bakış açısıyla, bu alanda zorluklar görmeye devam ediyoruz… Sanırım Dünya Bankası yakın zamanda bir düzine ülkenin, muhtemelen borcunu ödeyemeyeceğini söyledi. Ki bu da merkezi para sisteminin başarısızlığıdır.

Daha sağlam bir paraya olan temel ihtiyacın, arka planda El Salvador gibi, belki daha büyük boyutta, bir şey inşa etmeye devam edeceğini düşünüyorum.” 

İlginizi çekebilir:

 

 

Fang’a göre, Bitcoin’in 2024’te yarılanma (halving*) döngüsü ve blok zincirlerinde hızla gelişen proje geliştirme, dijital varlık fiyatlarının yeniden yükselmesine de yardımcı olabilir.

“Bitcoin’in kendine özgü bir halving döngüsü var. Geçmiş kripto döngülerinin Bitcoin halving döngüsüyle bir şekilde çakışması, tesadüf mü bilmiyorum. Ama bu da başka bir katalizör olabilir…

Üçüncü potansiyel katalizörün ise, gerçek projeler olduğunu düşünüyorum. Bitcoin, DeFi (merkezsiz finans) ve NFT’ler (non-fungible tokens) ile birlikte boğa piyasasına girmemizin nedeni, birçok geliştiricinin son ayı piyasasında projeler inşa etmesiydi.”

Bitcoin halving nedir?

Bitcoin’in kodu, madencilerin ağın güvenliğini sağlamak için aldıkları blok ödülünü otomatik olarak azaltacak şekilde tasarlandı. Blok başına madencilere verilen ödül miktarının yarıya indirildiği halving (yarılama), her dört yılda bir gerçekleşen bir işlemdir.
Yaklaşık her dört yılda bir, Bitcoin madencilerinin bu performansları karşılığında kazandıkları ödül miktarı yarıya iniyor. En son halving ile birlikte, bu oran 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye düştü.

( CoinMarketCap verilerine göre, yazımızı yayına hazırladığımız sırada Bitcoin fiyatı 16.798 dolardan işlem görüyor.)

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.