Bloomberg analistinden dikkat çeken Ethereum ve Bitcoin tahmini

ETH/BTC paritesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg’in ünlü analisti, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili yeni değerlendirmesini paylaştı. Ona göre özellikle Ethereum piyasaya sürpriz yapabilir. Ancak BTC’nin de yakında eski performansına kavuşabileceğini belirtiyor.


Bloomberg analistinden dikkat çeken Ethereum ve Bitcoin tahmini

Bloomberg’in önde gelen menkul kıymetler analisti Mike McGlone, Ethereum (ETH) fiyatının performans olarak Bitcoin’i (BTC) geçmeye hazırlandığını söylüyor.

Piyasanın yakından takip ettiği analist, riskli varlıklar piyasasının geçirdiği zor duruma rağmen, Ethereum ile ilgili önemli bir duruma dikkat çekiyor. Ona göre ETH, özellikle de ana akım benimsenmeden aldığı güçle, Bitcoin (ETH/BTC) karşısında güçlü bir yükseliş trendine devam ediyor. Şöyle açıklıyor:

“Ethereum, ilk kripto para Bitcoin’i performans olarak geçmeye devam etme potansiyeli gösteriyor. Ethereum’un Bitcoin karşısında ilerlemesi, 2022 yılındaki deflasyondan da etkilenmedi. Birçok riskli varlık ise tam tersi.”

İlgili – Ethereum fiyatında yükselişi engelleyen kritik bölge: Güncel ETH teknik analizi

Bloomberg analistinden dikkat çeken Ethereum ve Bitcoin tahmini

Kaynak: Mike McGlone/Twitter

Buna rağmen, McGlone aynı zamanda Bitcoin için de iyi bir duruma işaret ediyor. Ünlü analiste göre, lider kripto para aynı zamanda yakın zamanda hisse senetlerini performans olarak geride bırakmaya hazırlanıyor. Bunun için ise Fed’in mevcut şahin duruşunu değiştirmesi gerekiyor. Şöyle devam ediyor:


“Dünyanın lider kripto parası birçok diğer varlık gibi 2022 yılında büyük darbe aldı. Ancak bir kez Fed para politikasını gevşetmeye başlayınca Bitcoin yeniden performansını artırarak yükselmeye başlayacak.”

İlgili – Ünlü analist net konuştu: Bu olursa Bitcoin ve kripto inanılmaz yükselir!

McGlone özellikle Tesla (TSLA) örneğini veriyor. Ona göre BTC, performans olarak bu dev şirketin hisse senetlerini geride bırakacak. Bu yenilikçi teknoloji devinin hisse senetlerinin piyasa özellikleri, Bitcoin ile benzerlikler taşıyor. Bundan dolayı TSLA sık sık analizlerde Bitcoin ile kıyaslanıyor.

Bloomberg analistine göre Bitcoin’in Tesla karşısında yüksek performansa sahip olmasının başlıca sebebi BTC’nin düşen enflasyon oranı. Burada özellikle Bitcoin için talep ve arz faktörünü hesaba katıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bloomberg analistinden dikkat çeken Ethereum ve Bitcoin tahmini
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.