1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bloomberg analistinden dikkat çeken Ethereum ve Bitcoin tahmini

Bloomberg analistinden dikkat çeken Ethereum ve Bitcoin tahmini

Bloomberg analistinden dikkat çeken Ethereum ve Bitcoin tahmini
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bloomberg’in ünlü analisti, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili yeni değerlendirmesini paylaştı. Ona göre özellikle Ethereum piyasaya sürpriz yapabilir. Ancak BTC’nin de yakında eski performansına kavuşabileceğini belirtiyor.


Bloomberg analistinden dikkat çeken Ethereum ve Bitcoin tahmini

Bloomberg’in önde gelen menkul kıymetler analisti Mike McGlone, Ethereum (ETH) fiyatının performans olarak Bitcoin’i (BTC) geçmeye hazırlandığını söylüyor.

Piyasanın yakından takip ettiği analist, riskli varlıklar piyasasının geçirdiği zor duruma rağmen, Ethereum ile ilgili önemli bir duruma dikkat çekiyor. Ona göre ETH, özellikle de ana akım benimsenmeden aldığı güçle, Bitcoin (ETH/BTC) karşısında güçlü bir yükseliş trendine devam ediyor. Şöyle açıklıyor:

“Ethereum, ilk kripto para Bitcoin’i performans olarak geçmeye devam etme potansiyeli gösteriyor. Ethereum’un Bitcoin karşısında ilerlemesi, 2022 yılındaki deflasyondan da etkilenmedi. Birçok riskli varlık ise tam tersi.”

İlgili – Ethereum fiyatında yükselişi engelleyen kritik bölge: Güncel ETH teknik analizi

Bloomberg analistinden dikkat çeken Ethereum ve Bitcoin tahmini

Kaynak: Mike McGlone/Twitter

Buna rağmen, McGlone aynı zamanda Bitcoin için de iyi bir duruma işaret ediyor. Ünlü analiste göre, lider kripto para aynı zamanda yakın zamanda hisse senetlerini performans olarak geride bırakmaya hazırlanıyor. Bunun için ise Fed’in mevcut şahin duruşunu değiştirmesi gerekiyor. Şöyle devam ediyor:

“Dünyanın lider kripto parası birçok diğer varlık gibi 2022 yılında büyük darbe aldı. Ancak bir kez Fed para politikasını gevşetmeye başlayınca Bitcoin yeniden performansını artırarak yükselmeye başlayacak.”

İlgili – Ünlü analist net konuştu: Bu olursa Bitcoin ve kripto inanılmaz yükselir!

McGlone özellikle Tesla (TSLA) örneğini veriyor. Ona göre BTC, performans olarak bu dev şirketin hisse senetlerini geride bırakacak. Bu yenilikçi teknoloji devinin hisse senetlerinin piyasa özellikleri, Bitcoin ile benzerlikler taşıyor. Bundan dolayı TSLA sık sık analizlerde Bitcoin ile kıyaslanıyor.

Bloomberg analistine göre Bitcoin’in Tesla karşısında yüksek performansa sahip olmasının başlıca sebebi BTC’nin düşen enflasyon oranı. Burada özellikle Bitcoin için talep ve arz faktörünü hesaba katıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: