Dev otomobil markası kripto para ekosistemine dahil oluyor!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünya otomobil sektörünün öncü markalarından biri olan Alman otomotiv devi Mercedes-Benz, kripto para ekosistemine dahil oluyor. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Dev otomobil markası kripto para ekosistemine dahil oluyor!

Kripto para ekosistemi için 2022 yılı beklentilerin altında geçse de sektörün bilinirliği ve benimsenmesi gün geçtikçe genişliyor. Dev markalar çeşitli yollar ile kripto para ekosistemine dahil oluyor.

Son örnek, dünya otomobil sektörünün devlerinden biri olan Alman Mercedes-Benz. Dünyada milyonlarca kullanıcısı olan dev marka Non-Fungible Token (NFT) ve Metaverse ile kripto para ekosistemine giriş yapıyor.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

Mercedes-Benz Group AG, değiştirilemeyen tokenler ( NFT’ler ) ve metaverse ile ilgili olarak patent başvuruları yaptı.

14 Aralık’ta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) yapılan başvuru, NFT ve metaverse lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis’in 19 Aralık’ta attığı bir tweette ortaya çıktı.

İlgili: Metaverse nedir, geleceği nasıl?

Kondoudis’in verdiği bilgiye göre, “Mercedes Benz, Mercedes, S-Class, G-Class ve Maybach” ticari marka başvuruları, kripto para birimi, NFT’ler, sanal araç parçaları için perakende mağazalar ve kripto para ticareti için lisansları içeriyor.

Mercedes, kripto para ekosistemine giriş için ilk defa bir adım atmış oldu. Böylesine dev ve milyonlarca kullanıcısı olan bir markanın kripto alanına ilgi duyması oldukça heyecan verici bir gelişme.

Otomobil sektöründe ise bu gelişmelerin daha önce benzerlerini sıkça gördük.  Hyundai Motor, nisan ayında NFT’ler yayınlayan ilk otomobil üreticisi oldu. Mayıs ayında ise McLaren Automotive, sınırlı sayıda üretilen McLaren NFT’ler geliştirmek için MSO LAB ile iş birliği yapmıştı.

Ayrıca, Formula 1 (F1), Kasım 2023’te yapılması planlanan Las Vegas Grand Prix pisti öncesinde NFT’ler için ticari marka başvurusu yaptı.

Kaynak

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dev otomobil markası kripto para ekosistemine dahil oluyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.