Loading...
btc
BTC
0.3%
Bitcoin
70.215,22 USDT
eth
ETH
-0.64%
Ethereum
3.480,04 USDT
bch
BCH
-3.88%
Bitcoin Cash
590,27 USDT
xrp
XRP
-1.74%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
-2.81%
Litecoin
96,00 USDT
bnb
BNB
1.64%
Binance Coin
614,54 USDT
sol
SOL
-2.17%
Solana
168,63 USDT
avax
AVAX
-2.98%
Avalanche
44,65 USDT
ada
ADA
-3.12%
Cardano
0,57 USDT
dot
DOT
-1.81%
Poladot
8,23 USDT
doge
DOGE
0.19%
Doge Coin
0,19 USDT
shib
SHIB
-2.07%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin kahininden iki tahmin bir arada; hem ralli hem çöküş!

Onchain analiz platformundan Bitcoin ayı piyasasına dair çarpıcı rapor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2018’de yaşanan ayı piyasasında Bitcoin’in kaydedeceği en düşük seviyeyi doğru tahmin eden bir kripto analisti, en büyük dijital varlıkta yeni bir sıçrama bekliyor. Ancak…

Bitcoin kahininden önce yükseliş, sonra düşüş tahmini

Bitcoin için 2018 ayı piyasasının sona ereceği seviyeyi doğru bir şekilde tahmin eden bir kripto analisti, en büyük kripto paranın fiyatında yeni bir sıçrama bekliyor.

Bitcoin kahininden iki tahmin bir arada; hem ralli hem çöküş!

İlginizi çekebilir:

Bitcoin’de düşüş bitti mi? – Güncel BTC teknik analizi

Sosyal medyada kendini Smart Contractor olarak tanıtan analist, Twitter’da takipçilerine, 16.000 doların altındaki hedefine doğru başka bir düşüş daha yapmadan önce, BTC’nin yakın vadede toparlanmasını beklediğini söyledi.

“Şu anda dört saatlik grafikte, fakeout yükseliş olarak ortaya çıkan aralıktan beş dalgalı düşüş, bu benim gözümde doğrulanmış bir trend dönüşü demek. Önümüzdeki birkaç gün içinde bir karşı trend sıçraması yaotıktan sonra, bu aralığın dibine doğru daha fazla düşüş bekliyorum.”

Bu arada analist, bu tahmini yaparken, Elliott Wave teorisini kullanıyor. Bu teori (Elliot Dalga Teorisi), Ralph Nelson Elliot’un, dalgalar halinde tezahür etme eğilimi gösteren kitle psikolojisini takip ederek, gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmeye çalışan bir teknik analiz yaklaşımıdır.

Bu teoriye göre, düşüş eğilimi gösteren bir varlık, düşüş trendine devam etmeden önce beş dalgalı bir geri çekilmeyi tamamladıktan sonra, genellikle sıçrama yapar. Analistin grafiğine bakıldığında, Bitcoin için 15.600 dolara doğru gerçekleşecek beş dalgalı düzeltmeden önce, 17.500 dolara giden kısa vadeli bir ralli görünüyor.

Bitcoin kahini ayrıca, boğaların geçen haftaki rallide pes etmesinin ardından, Bitcoin’in uzun vadeli zaman diliminde zayıf göründüğünü söylüyor.

İlginizi çekebilir:

Analist ayrıca, doların para birimlerine karşı değerini ölçen ABD dolar endeksini (DXY) de yakından izliyor. Yatırımcılar, güçlü bir endeks olduğu için, kripto paralara yatırım yaparken, DXY’nin performansını izler . Nitekim DXY yükseldiğinde, altın ve Bitcoin gibi alternatif yatırım varlıkları dolar karşısında geri çekilme riski taşır. Çünkü doların değeri yükselirse, Bitcoin’in ve altının dolar karşısındaki değeri doğal olarak azalır.

Analiste göre DXY, diagonal direncini kırdıktan sonra, aylık grafikte yükseliş eğilimi gösteriyor.

“Ayrıca cuma günü, DXY’de bir kaç aydır devam eden bir diagonal direnci kırdık.

Şimdi savunmaya geçme zamanı, güvende kalın.”

( CoinMarketCap verilerine göre, yazımızı yayına hazırladığımız sırada Bitcoin fiyatı 16.824 dolardan işlem görüyor.)

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.