1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin kahininden iki tahmin bir arada; hem ralli hem çöküş!

Bitcoin kahininden iki tahmin bir arada; hem ralli hem çöküş!

Bitcoin kahininden iki tahmin bir arada; hem ralli hem çöküş!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2018’de yaşanan ayı piyasasında Bitcoin’in kaydedeceği en düşük seviyeyi doğru tahmin eden bir kripto analisti, en büyük dijital varlıkta yeni bir sıçrama bekliyor. Ancak…

Bitcoin kahininden önce yükseliş, sonra düşüş tahmini

Bitcoin için 2018 ayı piyasasının sona ereceği seviyeyi doğru bir şekilde tahmin eden bir kripto analisti, en büyük kripto paranın fiyatında yeni bir sıçrama bekliyor.

Bitcoin kahininden iki tahmin bir arada; hem ralli hem çöküş!

İlginizi çekebilir:

Bitcoin’de düşüş bitti mi? – Güncel BTC teknik analizi

Sosyal medyada kendini Smart Contractor olarak tanıtan analist, Twitter’da takipçilerine, 16.000 doların altındaki hedefine doğru başka bir düşüş daha yapmadan önce, BTC’nin yakın vadede toparlanmasını beklediğini söyledi.

“Şu anda dört saatlik grafikte, fakeout yükseliş olarak ortaya çıkan aralıktan beş dalgalı düşüş, bu benim gözümde doğrulanmış bir trend dönüşü demek. Önümüzdeki birkaç gün içinde bir karşı trend sıçraması yaotıktan sonra, bu aralığın dibine doğru daha fazla düşüş bekliyorum.”

Bu arada analist, bu tahmini yaparken, Elliott Wave teorisini kullanıyor. Bu teori (Elliot Dalga Teorisi), Ralph Nelson Elliot’un, dalgalar halinde tezahür etme eğilimi gösteren kitle psikolojisini takip ederek, gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmeye çalışan bir teknik analiz yaklaşımıdır.

Bu teoriye göre, düşüş eğilimi gösteren bir varlık, düşüş trendine devam etmeden önce beş dalgalı bir geri çekilmeyi tamamladıktan sonra, genellikle sıçrama yapar. Analistin grafiğine bakıldığında, Bitcoin için 15.600 dolara doğru gerçekleşecek beş dalgalı düzeltmeden önce, 17.500 dolara giden kısa vadeli bir ralli görünüyor.

Bitcoin kahini ayrıca, boğaların geçen haftaki rallide pes etmesinin ardından, Bitcoin’in uzun vadeli zaman diliminde zayıf göründüğünü söylüyor.

İlginizi çekebilir:

Analist ayrıca, doların para birimlerine karşı değerini ölçen ABD dolar endeksini (DXY) de yakından izliyor. Yatırımcılar, güçlü bir endeks olduğu için, kripto paralara yatırım yaparken, DXY’nin performansını izler . Nitekim DXY yükseldiğinde, altın ve Bitcoin gibi alternatif yatırım varlıkları dolar karşısında geri çekilme riski taşır. Çünkü doların değeri yükselirse, Bitcoin’in ve altının dolar karşısındaki değeri doğal olarak azalır.

Analiste göre DXY, diagonal direncini kırdıktan sonra, aylık grafikte yükseliş eğilimi gösteriyor.

“Ayrıca cuma günü, DXY’de bir kaç aydır devam eden bir diagonal direnci kırdık.

Şimdi savunmaya geçme zamanı, güvende kalın.”

( CoinMarketCap verilerine göre, yazımızı yayına hazırladığımız sırada Bitcoin fiyatı 16.824 dolardan işlem görüyor.)

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.