Loading...
btc
BTC
1.52%
Bitcoin
64.786,88 USDT
eth
ETH
3.44%
Ethereum
3.161,64 USDT
bch
BCH
9.2%
Bitcoin Cash
520,46 USDT
xrp
XRP
5.3%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
5.75%
Litecoin
85,50 USDT
bnb
BNB
3.43%
Binance Coin
572,97 USDT
sol
SOL
6.46%
Solana
151,70 USDT
avax
AVAX
10.19%
Avalanche
38,19 USDT
ada
ADA
8.49%
Cardano
0,51 USDT
dot
DOT
8.68%
Poladot
7,26 USDT
doge
DOGE
4.44%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
12.63%
Shiba Inu
0,00 USDT

Binance’ten milyarlarca dolarlık kripto çıkışı ne anlama geliyor?

Bitcoin müşterileri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında son 30 günde Binance’ten milyarlarca dolarlık para çıkışı yaşandı. Bitcoin, Ethereum ve özellikle de stabil coinlerin borsadan çıkışında rekor var. Bu yaşananlar ne anlama geliyor. Analiz şirketinin açıklamasına bakalım.


Binance’ten milyarlarca dolarlık kripto çıkışı ne anlama geliyor?

Lider kripto analiz şirketi Glassnode, kripto para borsası Binance’ten milyarlarca dolarlık stabil coin çekildiğini açıkladı.

Glassnode yaptığı açıklamada, Binance’ten 3,2 milyar dolar değerinde stabil coin çekildiğini bildirdi. Son 30 günde çekilen stabil coinler arasında Tether (USDT), USD Coin (USDC), Binance USD (BUSD) ve Dai (DAI) var.

İlgili – Binance de FTX gibi çöker mi? İşte, yeni veriler

Binance’ten milyarlarca dolarlık kripto çıkışı ne anlama geliyor?

Kaynak: Glassnode/Twitter

Yukarıdaki Glassnode grafiği, Binance’ten çekilen ve değeri dolara bağlı olan varlıkları gösteriyor. Bu grafik başka bir önemli olaya da işaret ediyor. Buna göre son bir ayda Binance’ten çıkış yapan stabil coin oranı aynı zamanda son üç yılın en yüksek seviyesinde.

Bu coin çıkışları ne anlama geliyor? Trader ve yatırımcılar, büyük borsalardan FTX’in çökmesinden sonra varlıklarını borsaların dışına taşımaya başlamıştı. Bunun başlıca sebebi ise piyasada faaliyet gösteren FTX gibi merkezli kuruluşların iflas edebileceği endişesi. Binance’ten yapılan para çıkışlarının önemli bir sebebi bu.

İlgili – İflas eden kripto platformunun varlıklarını Binance satın alıyor

Glassnode aynı zamanda Binance’ten Bitcoin çıkışına da bakıyor. Buna göre Binance’ten en büyük BTC çıkışı 13 Aralık’ta yaşandı.

“Aralık ayı boyunca kripto para borsası Binance’in bakiyesinde yüksek dalgalanma görüyoruz. Eğer BTC giriş ve çıkışlarına bakarsak, son zamanlarda önemli ölçüde para çekildiğini görebiliriz.

13 Aralık’ta ise 57.300 BTC’lik para çıkışı oldu. Binance tarihinin en büyük BTC çıkışı.”

Analiz şirketi aynı gün lider kripto para borsasından 545 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) çıkışı da olduğunu açıklıyor. Şöyle açıklıyor.

“Binance’in ETH akışı ise daha stabil ve göreceli olarak daha tipik davranışlar sergiliyor. Buna rağmen 13 Aralık’ta 456.700 ETH ile tek bir günde en büyük para çıkışlarından birini gördük.”

Glassnode, bu para çıkışlarının sebebini de açıklıyor. Buna göre, özellikle FTX çöküşünden sonra sektörde genel olarak kripto paraları borsalardan çekme eğilimi var. Yatırımcılar, coinlerini borsalara emanet etmektense kendi ellerinde tutmayı ve muhafaza etmesini tercih ediyor. Sadece Binance’e özgür bir durum değil.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.