1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İflas eden kripto platformunun varlıklarını Binance satın alıyor

İflas eden kripto platformunun varlıklarını Binance satın alıyor

İflas eden kripto platformunun varlıklarını Binance satın alıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İflas eden kripto platformu ile Binance arasında varlıkların satın alınması ile ilgili bir anlaşmaya varıldı. Bu satın alma başarılı olursa varlıklar müşterilere iade edilecek. Kripto para sektörü için bu önemli gelişmenin ayrıntılarına bakalım.


İflas eden kripto platformunun varlıklarını Binance satın alıyor

Geçtiğimiz aylarda iflas eden kripto platformu Voyager, varlıklarını almak için verilen teklifleri Binance.US’in kazandığını açıkladı. Kripto platformu, Binance.US’in varlıkları almak için “en yüksek ve en iyi” teklifi verdiğini bildiriyor. Binance’in verdiği teklifin değeri 1 milyar doları geçiyor. Bu varlıklar ise müşterilere iade edilecek. İlginçtir ki bu teklif sürecini ilk önce FTX US kazanmıştı. Ancak kripto borsası geçtiğimiz ay iflas edince anlaşma da suya düştü.

İlgili – Kripto borsası Binance çöker mi? Analiz şirketi açıkladı

Binance.US ile Voyager arasında anlaşma

binance İflas eden kripto platformunun varlıklarını Binance satın alıyor

Yapılan teklife göre, Binance’in ABD kolu olan Binance.US, iyi niyet göstergesi olarak 10 milyon dolar yatıracak. Ayrıca Binance.US, Voyager’ın 15 milyon dolara kadar olan masraflarını karşılamayı da kabul ediyor. Anlaşmaya göre, bu satın alma sürecinin tamamlanması için Binance’e 18 Nisan 2022 tarihine kadar süre tanınıyor. Eğer bu süreç de başarısız olursa, Voyager borsaya bir aylık uzatma süresi verecek. Sonra müşterilere paralarını geri vermesine izin verilecek.

İflas eden kripto platformu ise yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Voyager Digital LLC, 5 Ocak 2023 tarihinde yapılacak iflas mahkemesinde, varlıkların satılması için Voyager Digital LLC ve Binance.US arasında yapılan anlaşmaya onay isteyecek. Binance.US’a yapılan satış, Bölüm 11 uyarınca tamamlanacak.”

Binance US CEO’su ve Başkanı Brian Shroder, Voyager müşterilerinin kripto varlıklarına artık Binance.US üzerinden erişme imkanı kazanacağını belirtiyor. Tabii bunun için anlaşmanın tamamlanması gerekiyor.

Kripto para piyasasını bu yıl olumsuz etkileyen olaylar arasında Terra LUNA’nın çökmesi, Voyager’in iflas etmesi ve FTX borsasının çökmesi gibi olaylar var.

İlgili – ABD Kongresi’ne spot kripto para piyasasını etkileyecek acil çağrı

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: