Loading...
btc
BTC
0.34%
Bitcoin
66.267,35 USDT
eth
ETH
2.43%
Ethereum
3.566,28 USDT
bch
BCH
2.19%
Bitcoin Cash
432,13 USDT
xrp
XRP
2.51%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.43%
Litecoin
78,72 USDT
bnb
BNB
0.61%
Binance Coin
606,98 USDT
sol
SOL
1.66%
Solana
145,43 USDT
avax
AVAX
-0.4%
Avalanche
30,17 USDT
ada
ADA
0.04%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.91%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
1.27%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.8%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto borsası Binance çöker mi? Analiz şirketi açıkladı

Binance listelemesinden sonra pump yapan coin!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında FTX çöküşünden sonra en çok Binance de çöker mi sorusu merak ediliyor oldu. İşte, kripto analiz şirketi yeni raporunda bu soruya cevap veriyor. Binance de bu ay başında kendi raporunu paylaşmıştı.


Kripto borsası Binance çöker mi? Analiz şirketi açıkladı

Blockchain analiz şirketi CryptoQuant, yeni bir rapor yayımladı. Burada, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kısa süre önce paylaştığı denetlenmiş rezerv kanıtı analiz ediliyor.

Binance gibi merkezli borsalar, son günlerde dikkatle izleniyor. Bunun başlıca sebebi ise FTX borsasının çökmesi. Binance de FTX krizinden dolayı baskı altında. Özellikle müşterilerine ve borsanın yatırımcılarına güvence vermek için ter döküyor. Binance, rezerv kanıtını paylaşarak, elinde tam bir fon desteği olduğunu göstermeye çalışıyor.

Kripto analiz şirketi CryptoQuant da 14 Aralık’ta bir rapor paylaşarak, Binance rezervleri incelemesini ortaya koydu. Buna göre Binance’in rezervlerinde bir sorun yok.

İlgili – Kripto para borsası Binance’in kaderi bu kritik soruşturmaya bağlı

Binance, bu ayın başlarında rezerv kanıtı raporunu sunmuştu. Ancak tam bir denetim olmadığı için eleştirilmişti.

Buna ek olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) eski başkanı John Reed Stark’a göre, Binance’in raporunda iç finansal denetimlerin nasıl bir sonuç verdiği ile ilgili bilgiler eksikti.

CryptoQuant, tüm bunlara rağmen, Binance’in denetim şirketi Mazars’a yaptırdığı denetimlerin sonuçlarının yüzde 99 oranında kendi araştırmasına uygun geldiğini belirtiyor. Yani, Binance’in tüm borç ve taahhütlerini ödeme gücüne sahip tam bir rezervi var. Raporda şöyle deniliyor:

“Rapor şunu gösteriyor. Binance’in BTC borçları (müşterilerin depozitleri) yüzde 97 oranında borsanın varlıkları tarafından destekleniyor. Borsanın müşterilerine verdiği BTC borçlar da hesaba katıldığında bu teminatlandırma oranı yüzde 101’e çıkıyor.”

Analiz şirketi aynı zamanda Binance’in on-chain faaliyetlerini de inceledi. Buna göre, Binance’in ETH ve stabil coin rezervi “şu an hiç FTX benzeri bir davranış sergilemiyor.”

Veri sağlayıcısı Nansen’e göre ise Binance, rezervinin yüzde 10’unu kendi yerel tokeni Binance Coin’de (BNB) tutuyor. Binance’in kamuya açık adreslerinde şu an 60,4 milyar dolarlık varlık var. Bunlar arasında toplam 6,2 milyar dolarlık BNB var.

İlgili – Avrupa ve İngiltere’den faiz kararı: Kripto paralar nasıl tepki verdi?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.