1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto para borsası Binance’in kaderi bu kritik soruşturmaya bağlı

Kripto para borsası Binance’in kaderi bu kritik soruşturmaya bağlı

Kripto para borsası Binance’in kaderi bu kritik soruşturmaya bağlı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük borsası Binance ile ilgili endişe verici iddialar var. Eğer doğru çıkarsa, borsa ile ilgili yapılan soruşturma sadece Binance’i değil tüm kripto para sektörünü derinden sarsar. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Kripto para borsası Binance’in kaderi bu kritik soruşturmaya bağlı

Dünyanın en büyük haber ajanslarından Reuters, Binance ile ilgili bir araştırma yaptı. Buna göre, ABD Adalet Bakanlığı, uzun süredir devam eden Binance ve borsanın yöneticileri ile ilgili soruşturmasında bir ikilem yaşıyor. Buradan bir suç duyurusu çıkabilir. Ancak Bakanlık henüz karar veremedi.

Reuters’e açıklama yapan bir kaynak ise ABD Adalet Bakanlığının, Binance ile ilgili soruşturmada lisanssız para transferi, kara para aklama suçu ve yaptırımları ihlal etme suçlarını araştırdığını söylüyor. Öyle görünüyor ki kripto para borsası Binance’i temsil eden hukuk firması Gibson Dunn da bakanlık ile görüştü ve soruşturmadan ne yönde bir sonuç çıkabileceğini kestirmeye çalıştı.

İlgili – Crypto.com’dan kritik açıklama: Kripto para borsası ne durumda?

Tabii buradan bir dava açılma riski de var. Ancak Binance avukatlarına göre, böyle bir dava kripto para piyasasına daha fazla zarar verir.

Tüm bu haberlere rağmen, Binance resmi bir açıklama yaparak, böyle bir soruşturma olmadığını iddia ediyor. Binance, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Reuters bir kez daha yanlış.” deniliyor.

İlgili – Son dakika: FTX kurucusu Sam Bankman-Fried tutuklandı

Binance (@binance), Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Reuters bir kez daha yanlış. Şimdi bizim hukuk ekibimize saldırıyorlar. Bu ekip kriptoyu bizim için daha güvenli yapmak için inanılmaz çalışıyor.”

Binance, ABD Adalet Bakanlığının yaptığı bir soruşturma konusunda bir bilgisi olmadığını söylüyor. Tabii olsaydı bile bu aşamada bu konuda bir yorum yapmayacaklarını da ifade ediyor. Böyle bir soruşturmanın hem Binance hem de kripto para sektörü için farklı etkileri olur. Tabii bu etki pozitif yönde olmazdı.

İlgili – Ethereum fiyatı 2 kritik seviye arasında: Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

Etiketler: