Son dakika: FTX kurucusu Sam Bankman-Fried tutuklandı

Kripto topluluğunu kızdıran karar! - FTX kurucusu, kefaletle kurtuluyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çöken kripto para borsası FTX’in kilit ismi ve kurucusu Sam Bankman-Fried’in tutuklandığı açıklandı. Bulunduğu ülkede tutuklanan eski FTX CEO’sunun ABD’ye teslim edileceği bildiriliyor.


Son dakika: FTX kurucusu Sam Bankman-Fried tutuklandı

Çöken kripto para borsası FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, ABD hükümetinin talebi üzerine Bahama güvenlik güçleri tarafından tutuklandı. Eski FTX CEO’sunun bir gün sonra ise Kongre karşısına çıkması gerekiyordu.

Bankman-Fried, Bahamalar polisi tarafından tutuklandı. Tutuklanma talebi ise ABD hükümetinin resmi talebi üzerinde gerçekleştirildi. ABD’de, Bankman-Fried ile yeni bir dava açıldı. Bu dava ile ilgili resmi tutuklanma talebi de Bankman-Fried’in bulunduğu Bahamalar’a iletildi.

Bu konuyu yakından takip eden ama isminin açıklanmasını istemeyen bir kaynak, ABD yerel basınına yaptığı açıklamada, Bankman-Fried aleyhine açılan davada dolandırıcılık, kara para aklama ve çeşitli finansal suçlar olduğunu söylüyor.

İlgili – FTX borsasının çökmesinden kazançlı çıkan şirketler

ABD’nin şimdi Bankman-Fried’in kendisine verilmesi isteyecek. Böyle bir durumda Bahamalar da bu talebi hemen gerçekleştirir.

Bahamalar Başbakanı Philip Davis, yaptığı açıklamada, her iki ülkenin de FTX’in çökmesinden sorumlu olan kişilerin adaletin karşısına çıkmasını istediğini söyledi.

ABD’nin New York Savcılığı Ofisi’nden Twitter üzerinden yapılan açıklamada, Bahamaların henüz kamuya açıklanmayan belgeler üzerine Bankman-Fried’i tutukladığını duyurdu. Bu belgelerin bu sabah kamuyla paylaşılacağı belirtiliyor.

Bloomberg ise 10 Aralık’ta yer alan bir haberinde, New York savcıları, FBI ajanları ve diğer düzenleyicilerin FTX avukatları ile bir araya geldiğini duyurmuştu. Buradan elde edilen belgeler üzerine Bankman-Fried ile ilgili dava oluşturuldu.

ABD, FTX’in milyonlarca dolarlık müşterisine ait paraları yanlış kullanıp kullanmadığını araştırıyor. Kasım ayında likidite krizi yaşayan FTX, ardından iflas başvurusunda bulunmuştu. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in çökmesi birçok kullanıcıyı zor durumda bıraktı.

Tutuklama öncesi Bahamaların da kendi FTX soruşturmasını yaptığı da ifade ediliyor. Sonuç olarak eski FTX CEO’su Bankman-Fried tutuklandı ve ABD’ye tahliye edilecek.

İlgili – Analistten kripto borsalarla ilgili önemli iddia

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Son dakika: FTX kurucusu Sam Bankman-Fried tutuklandı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.