Solana’da yine tehlike çanları! – “SOL fiyatı, yeni bir çöküşün eşiğinde!”

Solana'da yine tehlike çanları! -
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Proof-of-stake (POS) mekanizmasını kullanan Solana blok zincirinin yerel tokeni SOL, yeni bir düşüş trendine daha girebilir.

Sol fiyatının yeni bir çöküşün eşiğinde olduğuna işaret eden iki gösterge!

Solana fiyatı, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 259,90$’a ulaştığından beri, istikrarlı bir düşüş kaydediyor. Son büyük düşüş, 29$’da bulunan uzun vadeli yatay bir destek alanının kırılmasına neden oldu. Ardından, Solana fiyatı Kasım 2022’de 10,94$’a kadar düştü.

 

Solana'da yine tehlike çanları! - "SOL fiyatı, yeni bir çöküşün eşiğinde!"

 

Bununla birlikte, trend dönüşe dair herhangi bir yükseliş işareti de yok. Bu, özellikle haftalık RSI’da da görülebilir.  Bir momentum indikatörü olan ve varlığın aşırı alım satım noktaları hakkında bilgi veren RSI, şu sıralar 50’nin altında. Ve herhangi bir boğa uyuşmazlığına da işaret etmiyor.

sol fiyatı Solana'da yine tehlike çanları! - "SOL fiyatı, yeni bir çöküşün eşiğinde!"
Haftalık SOLUSDT grafiği – Kaynak: Tradingview

İlginizi çekebilir:

Sonuç olarak, en olası senaryoya göre, SOL fiyatı bir sonraki destek alanı olan 4$’a düşecek. Mevcut fiyattan ölçüldüğünde, böyle bir hareket, yaklaşık %70’lik bir düşüş ile sonuçlanacak.

Bununla birlikte, 29$ alanına geri dönmesi halinde, bu düşüş tahmini geçersiz olacak. Ancak şu anda, böyle bir geri dönüşe dair herhangi bir işaret yok.

İlginizi çekebilir:

Solana fiyatı kısa vadeli desteği de kırdı!

sol fiyatı Solana'da yine tehlike çanları! - "SOL fiyatı, yeni bir çöküşün eşiğinde!"
6 saatlik SOLUSDT grafiği- Kaynak: Tradingview

Altı saatlik grafik de haftalık grafikle örtüşüyor. Her ikisi de Sol fiyatı için, düşüşe işaret ediyor. Bunun iki ana nedeni var:

  • 13,50 dolarlık yatay destek alanından (kırmızı ile gösterilen) aşağı yönlü kırılma
  • Kısa vadeli alçalan direnç çizgisi

Kırılmadan sonra, SOL fiyatı 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesi olan 12,95$’da hafifçe sıçrama yaptı. Ancak bu, herhangi bir yukarı yönlü hareketi tetiklemedi. Bu nedenle uzun ve kısa vadeli destek seviyelerini kıran SOL fiyatında, yeni bir düşüş eğilimi daha beklenebilir.

Bu arada 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesi, son bir yıl içinde kaydedilen en düşük seviye. Sonuç olarak, bunun altında gerçekleşecek bir kırılma, düşüş oranını hızlandırabilir.

Öte yandan, trendin yükselişe geçmesi için direnç çizgisinin kırılması gerekiyor. Bu gerçekleşse bile, ardından gelecek yükseliş hareketinin, yeni düşüş öncesi bir rahatlama rallisi olması bekleniyor.

 SOL, yazımızı yayına hazırlanırken, CoinMarketCap verilerine göre13.20 dolardan işlem görüyor. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Solana’da yine tehlike çanları! – “SOL fiyatı, yeni bir çöküşün eşiğinde!”
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.