1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü analistten çarpıcı yorum: 2023’te Bitcoin altından çok daha…

Ünlü analistten çarpıcı yorum: 2023’te Bitcoin altından çok daha…

Ünlü analistten çarpıcı yorum: 2023’te Bitcoin altından çok daha…
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bir emtia ve kripto para analistine göre, Bitcoin altını gölgede bırakmaya hazırlanıyor. Hatta şu anda altının en iddialı rakibi Bitcoin.

Bitcoin altını geride bırakabilir mi?

Bloomberg’in baş emtia analisti Mike McGlone’a göre, 2023’te Bitcoin altını gölgede bırakacak.

Popüler analist, dünyanın en büyük kripto para biriminin 2018’deki durumuna kıyasla, şu anda altından dört kat daha volatil olduğunu söylüyor.

 

Ünlü analistten çarpıcı yorum: 2023'te Bitcoin altından çok daha…

 

McGlone’a göre, şu anda altının en iddialı rakibi Bitcoin. Hatta Bitcoin, altının ve tahvillerin daha yüksek bir beta sürümüne geçiyor olabilir.

İlginizi çekebilir:

 

 

“Bitcoin’in altın karşısında yükselişini ne durdurur? Dünyanın 7/24 işlem gören en değişken varlığı olan Bitcoin, 2022’de öncü bir gösterge statüsü kazandı ve riskten uzak bir ortamda düşüşe geçti. Ancak kripto, altının ve ABD Hazine bonosunun daha yüksek beta sürümüne geçiyor olabilir.

Stratejist ayrıca BTC’yi Tesla hissesi ile de karşılaştırıyor. Çünkü iki varlık genellikle analistler tarafından yenilikçi teknolojide birbirine benzer araçlar olarak değerlendiriliyor.

 

 

McGlone’a göre, TSLA’ya kıyasla, Bitcoin’in fiyatı bir dip oluşturma sürecinde olabilir.

“Bitcoin Tesla karşısında dip yapıyor olabilir – Aralık ayının başında Tesla’nın fiyatının yaklaşık 93 katı olan Bitcoin, otomobil üreticisinin hisseleri karşısında dip yapıyor olabilir. Grafik, 2020’nin en düşük bölgesinde BTCTSLA oranında potansiyel bir dip ve dikkate değer bir ilişki gösteriyor: risk ölçümleri hemen hemen aynı.”

Bu arada popüler emtia stratejisti, daha önce Bitcoin ve kripto piyasasında bir yılı aşkın devam eden düşüş trendinin ardından, 2023 yılının parlama zamanı olduğunu söylemişti.

“Son 40 yılın en agresif, en sıkı Fed politikası. Bu, makroekonomik gerileme dalgası için iyi bir neden. Ancak 2023’te, merkez bankaları dönüş yaparken, hangi varlıkların öne çıkacağını göreceğiz. FED gevşeme politikasına dönmezse, dünya tüm riskli varlıklar için, bunun yansımalarla birlikte daha derin bir resesyona girebilir. En olası senaryomuz, Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi tarafından ölçüldüğü gibi, kripto piyasasının ön plana çıktığı uzun bir deflasyonist dönem.”

Yazımız yayına hazırlanırken CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin 17.176 dolardan işlem görüyor.

İlginizi çekebilir: