1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Dogecoin fiyatına ağır bir ders! DOGE fiyatına ne oldu?

Dogecoin fiyatına ağır bir ders! DOGE fiyatına ne oldu?

Dogecoin fiyatına ağır bir ders! DOGE fiyatına ne oldu?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dogecoin (DOGE) fiyatı kritik bir seviyeden yeni bir ret aldı. Aslında bu beklenen bir durumdu. Grafikteki gelişmeler ve DOGE fiyatı için beklenebilecek önemli seviyelere bakalım.


Dogecoin fiyatına ağır bir ders! DOGE fiyatında ne oldu?

Dogecoin (DOGE) fiyatı bir kez daha çok kesin bir ret aldı. Bu sefer ise teknik hareketli ortalama çizgisinden. Bu ret ve düşüş aslında geçen hafta yaşananların tekrarıydı. O zaman da aylık pivot noktası civarında benzer bir olay yaşanmıştı. Şimdi yakında hiç destek görünmüyor. Bundan dolayı DOGE fiyatının daha fazla düşerek alıcı araması gerekecek. Bu alıcıların mevcut ayı piyasası ortamına rağmen ortaya çıkarak düşüşü durdurması gerekiyor.

Dogecoin fiyatı cesur kurtarıcısını arıyor

Dogecoin fiyatı yaşanan son gelişmelerden sonra gözü pek trader arayışında. Bu traderler mevcut ayı piyasası ortamında DOGE alarak long pozisyon almaya istekli olmalı. Yani aslında çılgın yatırımcı arayışı var DOGE fiyatının. Diğer yandan arka planda ise makro ekonomik durum da iç açıcı değil. Hatta burada daha fazla ayı bir durum gözlemleniyor.

İlgili – Elon Musk, yeni Twitter coin mi çıkarıyor? Dogecoin ne olacak?

Makro ekonomik planda birkaç büyük ülkenin merkez bankasının yaptığı uyarılar var. Merkez bankaları genel olarak 2023 yılının da zorlu geçmesini bekliyor. Bu durum da yatırımcıların riskli varlıklara olan iştahını küstürüyor.

Böyle bir ortamda DOGE için de yakında bir destek görünmüyor. Bundan dolayı DOGE fiyatı destek bulana kadar düşüşe devam edecek.

DOGE fiyatı için öne çıkan ilk destek 20 günlük basit hareketli ortalama (SMA) çizgisinde olan 0,0739 dolarda. Bu seviye artık bir kere fiyata destek vererek yüzde 28’lik bir şans sıçraması yapmıştı Kasım ayının sonunda. Yine de ulaştığı seviyeden sonra yüzde 20’lik bir düşüş yaşadı.

Dogecoin fiyatına ağır bir ders! DOGE fiyatında ne oldu?

DOGE/USD haftalık grafik

Eğer 200 SMA yakın vadede test edilirse buradan sıçrama gelebilir. Ancak yine de böyle bir ortamda tam teşekküllü bir boğa rallisi beklenmemeli. Önünde ise dikkat çeken iki seviye var: 0,1004 dolar ve 0,1255 dolar. Kısa vadede bu seviyelere dikkat edilebilir.

İlgili – ABD Kongresi’ne spot kripto para piyasasını etkileyecek acil çağrı 

Kaynak

Etiketler: