Loading...
btc
BTC
-0.33%
Bitcoin
63.218,14 USDT
eth
ETH
-0.52%
Ethereum
3.086,03 USDT
bch
BCH
-4.09%
Bitcoin Cash
487,48 USDT
xrp
XRP
-0.25%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
0.89%
Litecoin
78,79 USDT
bnb
BNB
-1%
Binance Coin
547,20 USDT
sol
SOL
-1.18%
Solana
136,89 USDT
avax
AVAX
0.68%
Avalanche
35,40 USDT
ada
ADA
1.68%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
0.05%
Poladot
6,71 USDT
doge
DOGE
-3.64%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.31%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dogecoin fiyatına ağır bir ders! DOGE fiyatına ne oldu?

Dogecoin ağında dev hareketlilik! Yılın başından bu yana...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin (DOGE) fiyatı kritik bir seviyeden yeni bir ret aldı. Aslında bu beklenen bir durumdu. Grafikteki gelişmeler ve DOGE fiyatı için beklenebilecek önemli seviyelere bakalım.


Dogecoin fiyatına ağır bir ders! DOGE fiyatında ne oldu?

Dogecoin (DOGE) fiyatı bir kez daha çok kesin bir ret aldı. Bu sefer ise teknik hareketli ortalama çizgisinden. Bu ret ve düşüş aslında geçen hafta yaşananların tekrarıydı. O zaman da aylık pivot noktası civarında benzer bir olay yaşanmıştı. Şimdi yakında hiç destek görünmüyor. Bundan dolayı DOGE fiyatının daha fazla düşerek alıcı araması gerekecek. Bu alıcıların mevcut ayı piyasası ortamına rağmen ortaya çıkarak düşüşü durdurması gerekiyor.

Dogecoin fiyatı cesur kurtarıcısını arıyor

Dogecoin fiyatı yaşanan son gelişmelerden sonra gözü pek trader arayışında. Bu traderler mevcut ayı piyasası ortamında DOGE alarak long pozisyon almaya istekli olmalı. Yani aslında çılgın yatırımcı arayışı var DOGE fiyatının. Diğer yandan arka planda ise makro ekonomik durum da iç açıcı değil. Hatta burada daha fazla ayı bir durum gözlemleniyor.

İlgili – Elon Musk, yeni Twitter coin mi çıkarıyor? Dogecoin ne olacak?

Makro ekonomik planda birkaç büyük ülkenin merkez bankasının yaptığı uyarılar var. Merkez bankaları genel olarak 2023 yılının da zorlu geçmesini bekliyor. Bu durum da yatırımcıların riskli varlıklara olan iştahını küstürüyor.

Böyle bir ortamda DOGE için de yakında bir destek görünmüyor. Bundan dolayı DOGE fiyatı destek bulana kadar düşüşe devam edecek.

DOGE fiyatı için öne çıkan ilk destek 20 günlük basit hareketli ortalama (SMA) çizgisinde olan 0,0739 dolarda. Bu seviye artık bir kere fiyata destek vererek yüzde 28’lik bir şans sıçraması yapmıştı Kasım ayının sonunda. Yine de ulaştığı seviyeden sonra yüzde 20’lik bir düşüş yaşadı.

Dogecoin fiyatına ağır bir ders! DOGE fiyatında ne oldu?

DOGE/USD haftalık grafik

Eğer 200 SMA yakın vadede test edilirse buradan sıçrama gelebilir. Ancak yine de böyle bir ortamda tam teşekküllü bir boğa rallisi beklenmemeli. Önünde ise dikkat çeken iki seviye var: 0,1004 dolar ve 0,1255 dolar. Kısa vadede bu seviyelere dikkat edilebilir.

İlgili – ABD Kongresi’ne spot kripto para piyasasını etkileyecek acil çağrı 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.