1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Kripto piyasası yeni haftaya nasıl başladı, ne beklemeliyiz?

Kripto piyasası yeni haftaya nasıl başladı, ne beklemeliyiz?

Kripto piyasası yeni haftaya nasıl başladı, ne beklemeliyiz?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasası yeni haftaya yatay bir görünümde başlarken genel olarak piyasanın görünümü negatif eğilimde. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Kripto piyasası yeni haftaya nasıl başladı, ne beklemeliyiz?

Kripto piyasası art arda beşinci gündür düşüşte. Kripto fiyatları daha da düştü ve iyileşme belirtisi göstermedi. Geçtiğimiz hafta ABD enflasyon verilerinin beklentilerin altında gelmesi ile piyasa başını yukarı kaldırdı ancak Fed’in faizleri 0,50 puan artırması piyasanın gidişatını tersine çevirdi.

Bu tarihten itibaren kripto piyasası düşüşte. Geçtiğimiz hafta başında 18.000 dolarlık direnci zorlayan lider kripto para birimi 17.000 doların altına geriledi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarkercap verilerine göre 16.718 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in teknik verileri kripto paranın daha da geri çekilebileceğini gösteriyor.

Günlük Bitcoin fiyat hareketleri

kripto piyasası

 

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Altcoin piyasasında da durgunluk hakim. Yazım itibariyle, XRP %3,98 düştü. Dogecoin %2,62 düştü. Cardano %1,37 azaldı. Shiba Inu %3.61,  Litecoin %3,68 ve  Solana %1,80 değer kaybetti.

Bugün için en çok etkilenen kripto paralar:

Ripple (XRP)

%3,98 düşüşle XRP piyasa değeri şu anda 34,598 milyar USD seviyesinde bulunuyor. İşlem hacmi son 24 saatte %22,75’lik bir artış görüyor. XRP’nin anlık değeri ise 0,34 dolar.

kripto piyasası

 

İlgili: Ripple (XRP) fiyat tahmini

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin %2,62 düştü ve piyasa değeri 10,964 milyar USD oldu. DOGE, 0.07764 USD’den satılıyor. İşlem hacmi son 24 saatte %19,46’lık bir düşüş görüyor.

kripto piyasası doge

Cardano (ADA)

ADA ,0,2646 dolardan alıcı bulunuyor. Son 24 saatte %1,37’lik bir düşüş gerçekleşti ve piyasa değeri şu anda 9,874 milyar USD. İşlem hacmi bir önceki güne göre %40,27 azaldı.

kripto piyasası Kripto piyasası yeni haftaya nasıl başladı, ne beklemeliyiz?

İki büyük çöküşün (Terra ve FTX) ardından kripto piyasası için sert bir yıl oldu. Analistler, yıl sonuna kadar piyasanın yükseliş ivmesine gireceğini tahmin ediyorlardı, ancak şimdi senaryo farklı görünüyor. Piyasadaki düşüşün bir süre daha devam edeceği öngörülüyor.

Kaynak