1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple fiyatı için 2023 yılı uyarısı! XRP fiyatı önümüzdeki aylarda ne olur?

Ripple fiyatı için 2023 yılı uyarısı! XRP fiyatı önümüzdeki aylarda ne olur?

Ripple fiyatı için 2023 yılı uyarısı! XRP fiyatı önümüzdeki aylarda ne olur?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple (XRP) fiyatı 2023 yılının başlaması ile ne olur? Özellikle dünyanın büyük ülkelerinin yaptığı açıklamalar, kripto para piyasasında önümüzdeki aylarda neler olabileceğini gösteriyor. Ayrıntılara bakalım.


Ripple fiyatı için 2023 yılı uyarısı! XRP fiyatı önümüzdeki aylarda ne olur?

Ripple (XRP) fiyatı dün bir dizi merkez bankasının 2023 yılı için yaptığı uyarılardan ve faiz kararı açıklamalarından sonra yüzde 2 civarında düştü. ABD merkez bankasından sonra hem Avrupa Merkez Bankası hem de İngiltere merkez bankası 2023 ile ilgili uyarı yayımladı. Merkez bankalarına göre 2023 yılı boyunca enflasyon oranı finansal piyasaları rahatsız edecek seviyelerde kalacak. Bundan dolayı bu üç merkez bankası faiz oranlarını bir kez daha artırdı. Bundan dolayı kripto para piyasası genelinde kaçınılmaz olan yeni bir düşüş yaşandı.

İlgili – XRP destekçisi avukattan Ripple – SEC davasının sona ereceği tarih açıklaması

XRP fiyatı 2023 yılı başında yüzde 20 düşecek

Ripple fiyatı baskı altında. Özellikle Fed ve diğer merkez bankalarının yaptığı uyarılar piyasalar için doğru çıkmaya başlıyor. Bundan dolayı sadece XRP değil, tüm kripto paralar baskı görüyor. Merkez bankaları ise 2023 yılında daha fazla zorluk bekliyor. Fed dışında Avrupa Merkez Bankası ve İngiltere merkez bankası da gelecek yıl daha fazla resesyon olabileceği uyarısında bulunuyor.

Böyle bir ortamda piyasalar yeni bir düzeltme dalgasına hazırlanıyor. Bu düzeltme artık hisse senetleri piyasasında kendisini göstermeye başladı.

XRP de böyle bir düzeltme hazırlığı içinde. Zaten kripto para piyasası artık piyasadan çıkışlar kaydetmeye başladı. Yeni bir para çıkışı durumunda XRP fiyatı 0,3710 dolar seviyesini kırabilir. Bu durumda 0,3043 dolar seviyesine dönme ihtimali yüksel olur. Bu da yüzde 20 düşüş demek.

İlgili – Coinbase’in açıklaması ile %13 yükselen az bilinen altcoin

Ripple fiyatı için 2023 yılı uyarısı! XRP fiyatı önümüzdeki aylarda ne olur?

XRP/USD günlük grafiği

Tabii bu ayı durumu ve görünümü geçince yeni bir yükseliş dalgası gelecek. Piyasaya gelecek yeni sermaye girişi ile fiyat 0,3710 dolardan destek bularak 0,4228 dolara sıçrama kaydedebilir. Boğalar bu seviyeyi kırabilirse, o zaman RSI aşırı alım bölgesine geçecek ki bu durumda 0,48 dolar seviyesine de dokunabilir. Bu durumda ise yüzde 28’lik bir ralli oluşacak.

Kaynak

Etiketler: