1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBNB Haberleri
  3. Analistten BNB için ürkütücü benzetme: Çöküş öncesi Terra (LUNA) grafiğini takip ediyor!

Analistten BNB için ürkütücü benzetme: Çöküş öncesi Terra (LUNA) grafiğini takip ediyor!

Analistten BNB için ürkütücü benzetme: Çöküş öncesi Terra (LUNA) grafiğini takip ediyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2018 yılında yaşanan büyük çöküşte, Bitcoin’in dip yapacağı seviyeyi doğru tahmin eden popüler bir analist, dünyanın en büyük kripto para borsasının hizmet tokeni olan Binance Coin BNB için korkunç bir çöküş öngörüyor.

BNB için korkutan Terra (LUNA) benzetmesi!

2018 Bitcoin çöküşünde dip seviyeyi bilen popüler bir analist, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’nin yerel tokeni BNB için müthiş bir çöküş tahmin ediyor.

 

Analistten BNB için ürkütücü benzetme: Çöküş öncesi Terra (LUNA) grafiğini takip ediyor!

 

İlgili: Analistten Binance Coin için korkutan tahmin: BNB, Bitcoin karşısında… 

Sosyal medyada kendini Smart Contracter olarak tanıtan analist, Binance Coin (BNB)’in Bitcoin karşısındaki (BNBBTC) çok yıllı bir yükseliş trendinin sona erdiğini düşünüyor.

 

 

Analist, Twitter’da takipçilerine şunları söyledi:

“BNBBTC’de devam eden beş yıllık yükseliş trendinin sona erdiğini düşünüyorum. Bana göre, buradan en az %40-50 daha aşağı gider.”

İlginizi çekebilir:

İşte Binance gerçeği! Binance çöker mi? Çökmeyecek kadar büyük mü?
Bitcoin’de sular durulmuyor! Yeni düşüş mü geliyor? – Güncel BTC teknik analizi

Bu arada analist, bu değerlendirmeyi yaparken, Elliott Wave teorisini kullanıyor. Analistler bu teoriyi genellikle, dalgalarla gösterilen sürü psikolojisini takip ederek, gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmek için kullanır.

Elliot Wave (Dalga) Teorisi nedir?

Elliot Dalga Teorisi, Ralph Nelson Elliot’un, kitle hareketlerinin yinelenen dalga formasyonlarını analiz ederek, tahmin yürüttüğü bir teoridir. Ona göre piyasada gerçekleşen hareketlerin belirli bir nedeni var ve oluşan hareketler kendinden sonraki hareketleri de etkileyebilecek önemli verileri oluşturur.
Hareketler her zaman aynı çizgiyi takip etmese de fiyat değişimleri her zaman belirli bir yapısal düzeni korur. Bu düzene de “dalga düzeni” denir.

 

Analistin grafiğine dönecek olursak;  BNBBTC’nin Elliot teorisindeki beş dalga döngüsünü tamamladığı ve 0,007378 BTC’deki (123,33$’a tekabül ediyor) 0,618 Fibonacci seviyesine doğru bir geri dönüş için hazır olduğu görülüyor.

 

 

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, BNBBTC 0,014764 BTC (247$)’den işlem görüyor.)

Dahası kripto stratejistine göre, BNBBTC grafiği, Terra (LUNA)’nın mayıs ayındaki çöküşünden önceki fiyat hareketine benziyor.

Analist ayrıca BNBUSD grafiğine de bakıyor. ABD doları karşısında ise, kilit çapraz desteği kırdıktan sonra BNB için %66’nın üzerinde büyük bir devalüasyon, yani değer kaybı öngörüyor.

“Tahminimce, USD praitesi 80-100$ arasına gidiyor.”

(Yazımızı yayına hazırlarken, CoinMarketCap verilerine göre BNB 247 dolardan işlem görüyor.)

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.