1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bu ülkede Bitcoin kullanımı yasal hale geliyor!

Bu ülkede Bitcoin kullanımı yasal hale geliyor!

Bu ülkede Bitcoin kullanımı yasal hale geliyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in yasal bir kullanım alanına sahip olması kripto para birimleri için oldukça önemli. Bu ülkede yeni bir adım atılıyor. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bu ülkede Bitcoin kullanımı yasal hale geliyor!

Kripto para piyasası 2022 yılında oldukça sarsıntılı günlerden geçse de başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların benimsenme oranlarındaki artış dikkat çekiyor. Artık daha fazla kişi kripto para piyasalarından haberdar.

Bitcoin, geçtiğimiz yıl kasım ayında 68.789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördükten sonra şu ana kadar değerinde %75 kaybetti. Bu değer kaybına rağmen ülkelerin Bitcoin ile ilgili resmi adımları devam ediyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Yerel bir Nijerya gazetesi, Temsilciler Meclisi Nijerya Sermaye Piyasası ve Kurumları Komitesi başkanı Babangida İbrahim’in, ülkenin yakında Bitcoin ve kripto para birimlerinin kullanımını yasal hale getiren bir yasa çıkaracağını iddia ettiğini haberleştirdi.

Tasarı, 2007 Yatırımlar ve Menkul Kıymetler Yasasını değiştirecek ve Bitcoin’i yatırım için yasal sermaye olarak tanıyacak. 2021 yılının şubat ayında Nijerya, düzenlenmiş finansal işletmelerin kripto para birimleri ile “işlem yapmasını” yasaklayan bir mektupla Bitcoin kullanımını yasaklamıştı. Bu adım, ülkenin yasak kararından vazgeçtiğini gösteriyor.

 

bitcoin

“Daha söylediğim gibi, Nijerya’da verimli ve canlı bir sermaye piyasasına ihtiyacımız var. Bunu yapabilmemiz için, güncel küresel uygulamalara sahip olmamız gerekiyor.”

Önerilen düzenleme, ülke içinde artan Bitcoin kullanımını doğru bir şekilde ele alırsa, Afrika kıtasının en kalabalık ülkesi için önemli bir katalizör olabilir.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 16.740 dolardan işlem görüyor. BTC’nin mevcut piyasa değeri 322 milyar dolar. Kripto para, 807 milyar dolarlık kripto endüstrisinin %39,9’unu domine ediyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: