1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Binance için tehlike çanları mı çalıyor! İki günde rekor çıkış

Binance için tehlike çanları mı çalıyor! İki günde rekor çıkış

Binance için tehlike çanları mı çalıyor! İki günde rekor çıkış
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın ticaret hacmine göre en büyük kripto para borsası olan Binance’den büyük nakit çıkışları devam ediyor. Binance için tehlike çanları mı çalıyor. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Binance’de büyük nakit çıkışları devam ediyor!

Hacim olarak dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance için ABD’de federal soruşturma başlatıldığı haberleri çıkınca kripto para sahipleri borsadan paralarını çekmeye başladı. Geçtiğimiz hafta boyunca 3 trilyon dolar çıkış yaşanan borsanın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ), yaptığı açıklamada para çekim işlemlerinin herhangi bir sorun olmayacağını belirtmişti.

CZ, merkezi borsaların zaman zaman bu tür stres testlerine girmesi gerektiğini de savundu. Ancak çekim işlemleri durmuyor. Teknik veriler Binance’den iki günde rekor çıkış yapıldığını gösteriyor.

binance Binance için tehlike çanları mı çalıyor! İki günde rekor çıkış

Kripto analiz firması Delphi Digital’e göre Binance, 13 ve 14 Aralık’ta 5 milyar doların üzerinde net çıkış gördü. Delphi Digital, büyük para çekme akışlarının FTX’in çöküşünden ve bunu takip eden kripto borsalarındaki düşük güven seviyelerinden kaynaklanabileceğini belirtti.

“Binance, 13 Aralık ile 14 Aralık arasında 5 milyar dolardan fazla net çıkış gördü. Bu, borsanın 10 Kasım’da rezerv kanıtı sağlamaya başlamasından bu yana en büyük 2 günlük çıkış. ABD Kongresi, FTX’in çöküşüyle ​​ilgili oturumları düzenlerken, Binance ile ilgili endişeler artıyor ve para çekme oranlarında artışa yol açıyor.”

Binance, müşterilerinin tüm varlıklarının 1-1 oranında yedeklendiğini gösteren bir rezerv kanıtı raporu sunmuş ve küresel denetim firması Mazars’ın kendisini denetlemesini istemişti. Mazars, yaptığı açıklamada Binance’in herhangi bir likidite sorunu yaşamadığını açıkladı. Ancak, Mazars kısa süre önce Binance denetimini sona erdirdiğini ve kripto endüstrisi ile bağlarını kopardığını ifade etti.

“Mazars, kripto para birimi sektöründeki kuruluşlar için ‘Rezerv Kanıtı Raporları’ sağlanmasına ilişkin faaliyetini, bu raporların halk tarafından anlaşılma biçimine ilişkin endişeler nedeniyle durdurdu.”

Binance borsasının kendi kripto parası BNB coin, tartışmaların arasında son 7 günde %14 değer kaybetti. BNB coin, yazının kaleme alındığı anlarda 248 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Binance (BNB) coin fiyat tahmini!

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: