Loading...
btc
BTC
1.05%
Bitcoin
67.359,20 USDT
eth
ETH
0.57%
Ethereum
3.523,82 USDT
bch
BCH
1.63%
Bitcoin Cash
397,66 USDT
xrp
XRP
3.76%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.15%
Litecoin
73,51 USDT
bnb
BNB
0.54%
Binance Coin
596,59 USDT
sol
SOL
2.73%
Solana
173,74 USDT
avax
AVAX
2.23%
Avalanche
28,79 USDT
ada
ADA
-0.34%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.09%
Poladot
6,34 USDT
doge
DOGE
7.55%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.47%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. ABD Kongresi’ne spot kripto para piyasasını etkileyecek acil çağrı

ABD Kongresi’ne spot kripto para piyasasını etkileyecek acil çağrı

featured
kripto para izlenebilir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin üst düzey finansal kurumlarının patronları, hep birlikte Kongre’ye yeni bir başvuru yaptı. Burada özellikle spot kripto para piyasasını önemli ölçüde etkileyecek adımların acilen atılmasını talep ediyorlar. Bu gelişmenin ayrıntılarına bakalım.


ABD Kongresi’ne spot kripto para piyasasını etkileyecek önemli çağrı

ABD’de bir dizi üst düzey finansal devlet kuruluşu, ABD Kongresine spot kripto para piyasasını düzenlemek için acil çağrıda bulundu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), Federal Rezerv Kurulu ve diğer üst düzey düzenleyicilerin başkanlarından oluşan Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, bu hafta yıllık raporunu yayınladı.

Konsey, menkul kıymet olmayan kripto para varlıklar üzerinde çok az federal düzenleme yetkileri olduğunu söylüyor. Bundan dolayı ABD Kongresi’nden bir an önce ilgili kripto para yasalarını geçirmelerini istiyor.

İlgili – Ethereum fiyatının kritik destekten toparlanma girişimi: Güncel ETH teknik analizi

ABD Kongresi

Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, raporda yaptığı değerlendirmede şöyle diyor:

“Sonuç olarak, bu piyasalar, düzenli ve şeffaf ticaret sağlamak, çıkar çatışmalarını ve piyasa manipülasyonunu önlemek ve yatırımcıları ve finansal sistemi daha geniş bir şekilde korumak için tasarlanmış olan düzenleyici çerçeve tarafından denetlenmiyor. Konsey, bu düzenleyici boşluğu gidermek için Kongre’nin menkul kıymet olmayan kripto varlıkları için spot piyasa üzerinde federal mali düzenleyicilere açık düzenleme getirme yetkisi sağlayan yasayı geçirmesini tavsiye ediyor. Konsey, ayrıca zamanda bu piyasaları denetleme ve düzenleme yetkilerine müdahale edilmemesini de istiyor.”

İlgili – Bitcoin fiyatında düşüş durdu mu? Güncel BTC teknik analizi

ABD’nin üst düzey finansal federal kurumlarının başkanlarının oluşturduğu Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, kripto paraların finansal istikrara risk oluşturduğu da düşünüyor. Bundan dolayı raporda şöyle deniliyor:

“Biz dizi kripto para ticareti platformu, bazı aracı ya da vadeli piyasaları doğrudan entegre ederek bireysel müşterilerin piyasalara erişimine imkan sağlıyor. Burada finansal istikrar için bir dizi riskler ortaya çıkıyor ve yatırımcı koruma çabalarını da riske atılıyorlar. Bundan dolayı böyle piyasaların bireysel müşterilere doğrudan entegrasyonunu ve erişimi yeniden gözden geçirmesini talep ediyoruz.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.