1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bu ülkede artık telefon faturaları kripto para ile ödenebilecek!

Bu ülkede artık telefon faturaları kripto para ile ödenebilecek!

Bu ülkede artık telefon faturaları kripto para ile ödenebilecek!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bahreyn telekom operatörü Stc Group’un bir yan kuruluşu olan Stc Bahrain, geçtiğimiz günlerde ödeme hizmeti sağlayıcısı Eazy Financial ile bir anlaşma imzaladı. Anlaşma kripto para ile ödeme yapmayı da içeriyor. Detaylar haberimizde.

Bu ülkede artık telefon faturaları kripto para ile ödenebilecek!

Kripto para piyasasında bir durgunluk yaşansa da kripto benimseme oranı gün geçtikçe artıyor. Kripto paraların günlük hayat içerisinde bir ödeme yöntemi olarak daha yaygın kullanıldığını görüyoruz. Bu anlamda son örnek Bahreyn’den geldi.

Bahreyn telekom operatörü Stc Group’un bir yan kuruluşu olan Stc Bahrain, geçtiğimiz günlerde ödeme hizmeti sağlayıcısı Eazy Financial Services ile yaptığı ortaklık düzenlemesinin müşterilerin kripto kullanarak fatura ödemelerine olanak tanıdığını açıkladı.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Bahreyn telekom operatörü Stc Bahrain, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, artık kripto para birimlerini kabul ettiğini belirtti ve ülke genelinde bu adımın bir ilk olduğunu ifade etti. Açıklamada ayrıca şirketin ödeme hizmeti sağlayıcısı Eazy Financial Services ile iş birliği yaptığı belirtildi.

kripto para

Bu ortaklıkla birlikte Stc Bahreyn müşterileri, faturalarını Binance cüzdanını kullanarak ödeyebilecek. Eazy Financial Services ile yapılan ortaklık hakkında açıklama yapan Stc Bahrain CEO’su Nezar Banabeela ödeme yöntemlerinin dijitalleşmesinin hızlandığı vurguladı.

“Tüm dünyada hızlı dijitalleşme hayatımızın her alanını dönüştürüyor ve ödemeler en önemli unsur. Online alışverişten para transferlerine kadar neredeyse her dijital etkinlik bir ödeme sistemine dayanıyor.”

CEO ayrıca, şirketinin kriptonun kabulünü “kusursuz bir süreç haline getirmeyi ve kripto ödemelerin geleceği olduğu için benimsenmeyi artırmayı” planladığını söyledi.

Eazy Financial Services’in kurucusu ve CEO’su Nayef Tawfiq Al Alawi ise ortaklık düzenlemesinin telekom operatörü kullanıcılarının kripto para birimi ile ödemelerini güvenli ve son derece hızlı bir şekilde yapacağını söyledi.

Kaynak