1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple – SEC davasında yaklaşan 5 önemli tarih

Ripple – SEC davasında yaklaşan 5 önemli tarih

Ripple – SEC davasında yaklaşan 5 önemli tarih
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple – SEC davası sona yaklaşırken, davayı yakından takip eden avukat ve eski savcı, yaklaşan 5 önemli tarihe dikkat çekiyor. Bu tarihlerde neler yaşanacağına ve Ripple için ne anlama geldiğine bakalım.


Ripple – SEC davasında yaklaşan 5 önemli tarih

Ripple ile SEC arasında devam eden hukuk savaşındaki en son gelişme, her iki tarafın da 13 Ocak’a kadar süre uzatma için birlikte mahkemeye başvurması oldu. Bu süre ise Daubert belgeleri ve ilgili bazı belgelerin hazırlanması için istendi.

ABD mahkemesi, San Francisco merkezli kripto para şirketine bazı belgeleri değiştirmek için de izin verdi. Bu da devam eden dava sürecinde Ripple’ın kazandığı mini bir zafer olarak görülüyor.

Tabii son yaşanan gelişmeler Ripple’ın zaferi garanti altına aldığı ya da sonuç ile ilgili bir sinyal verdiği anlamına gelmiyor. Yine de bu yaşananlar dava ile ilgili bir miktar iyimser olmaya gerekçe sağlıyor.

Davayı yakından takip edenlerden biri de savunma avukatı ve eski bir savcı olan James K. Filan. Ripple – SEC davasını yakından takip eden Filan, gelişmeleri Twitter üzerinden değerlendiriyor. Yeni gelişmeleri de paylaştı. Ripple topluluğu da onun yapığı yorumları yakından takip ediyor.

İlgili – Ripple’dan dev XRP transferi: Dump mı yapacak?

Dava sona yaklaşırken 5 önemli tarih

Güncel Ripple teknik analizi, Ripple fiyat grafiği ve XRP/USD paritesi! XRP fiyatı ve grafiklerindeki son duruma bakalım.

James Filan, bir paylaşımında yaptığı açıklamada, davanın son aşaması ile ilgili önemli tarihleri paylaşıyor. İlk önemli tarih bugün ve her iki taraf da özet karar önergeleriyle ilgili belgeleri mühürlemek için toplu talepler sunacak. Tarafların ayrıca bahsedilen belgelerin düzeltilmiş versiyonlarını eş zamanlı olarak mahkemeye sunmaları gerekiyor.

İkinci önemli tarih ise 4 Ocak. Taraflar bu tarihe kadar mahkemeden delilleri mühürlemesini isteyebilir. Bu tarihe kadar böyle bir başvuru gelmezse bu haklarından vazgeçtikleri anlamına gelecek.

İlgili – Ripple fiyatı için 2023 yılı uyarısı! XRP fiyatı önümüzdeki aylarda ne olur?

9 Ocak 2023 tarihi ise tarafların 22 Aralık başvuruları için son cevap hakkı günü. 13 Ocak ise her iki tarafın da isteği üzerine Daubert başvurularının işleme alınacağı gün.

Son olarak ise 18 Ocak 2023 tarihi var. Mahkeme bu tarihe kadar her iki tarafın da üçüncü tarafların başvurularına yanıt sunmasını bekliyor.

Sonuç olarak iki yıl önce başlayan Ripple – SEC davası sona yaklaşıyor. Bu tarihler de mahkeme süreci ile ilgili önemli tarihler.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: