1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple’dan dev XRP transferi: Dump mı yapacak?

Ripple’dan dev XRP transferi: Dump mı yapacak?

Ripple’dan dev XRP transferi: Dump mı yapacak?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para şirketi Ripple, 50 milyon XRP transferi ile dikkat çekti. Yatırımcı ve traderler ise XRP dump mı geliyor diye endişeli. Yaşanan bu gelişmenin ayrıntılarına bakalım.


Ripple’dan dev XRP transferi: Kripto şirketi dump mı yapacak?

Kripto para piyasasındaki büyük hareketleri izleyen Whale Alert platformu, finans ve teknoloji şirketi Ripple’ın birkaç saat önce 16.789.97 dolar değerinde XRP transferi yaptığını duyurdu.

XRP fiyatı son yedi günde yüzde 13 oranında değer kaybetti. Böyle bir ortamda bu transferin gerçekleşmesi ise bazı kripto meraklılarının dikkatini çekti. XRP aynı zamanda yeniden yeşile dönüşme ile ilgili zayıf işaretler sergiliyor

Ripple bu kadar XRP’yi nereye gönderdi?

San Francisco merkezli kripto şirketi Ripple Labs, tek bir transferlerde 50.000.000 XRP transferi yaptı. Bu da mevcut piyasa değerinden yaklaşık 17 milyon dolar ediyor.

https://twitter.com/whale_alert/status/1605001765715382273?s=20&t=8RmW5G_h6tceMdE_XTuvyQ

Ripple, bu kadar XRP’yi “bilinmeyen” olarak nitelendirilen bir cüzdana gönderdi. Buna rağmen, Bithomp XRP explorer ile elde edilen bilgiler, bu paranın Ripple’ın rezerv cüzdanına gönderildiğini gösteriyor. Bu cüzdan RL18-VN kodu ile biliniyor.

İlgili – Ripple fiyatı için 2023 yılı uyarısı! XRP fiyatı önümüzdeki aylarda ne olur?

Bahsedilen adresten daha sonra 28 milyona yakın XRP, kripto para borsası Bittrex’e gönderildi. Muhtemelen bu coinler satış için gönderildi. Geri kalan coinlerden 15 milyon XRP ise bir kez daha kimliği bilinmeyen bir cüzdana gönderildi.

Piyasa değerine göre en büyük yedinci kripto para olan XRP şu an 0,3459 dolardan işlem görüyor. Son bir haftada XRP fiyatı yüzde 13 oranında değer kaydetmişti. Ancak CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte bir miktar yeşil bölgeye geçmişti.

Balinalar ve Ripple ortakları 128 milyon XRP transfer etti

Whale Alert aynı zamanda Ripple’ın bu transferinden kısa süre sonra daha fazla yüklü XRP token işlemleri olduğunu duyuruyor.

Önemli bir Ripple ODL ortağı olan Bitso tarafından kendi adresleri arasında toplamda 55.300.000 XRP transfer edildi. Daha sonra bilinmeyen bir cüzdanlar da 40.000.000 XRP ve 32.500.000 XRP kripto para borsası Bitstamp’e gönderdi. Bu işlemlerin toplam değeri ise 48 milyon dolar olarak hesaplanıyor.

İlgili – XRP destekçisi avukattan Ripple – SEC davasının sona ereceği tarih açıklaması

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: