1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ünlü analistten yaklaşan Bitcoin rallisi tahmini

Ünlü analistten yaklaşan Bitcoin rallisi tahmini

Ünlü analistten yaklaşan Bitcoin rallisi tahmini
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto sektöründe topluluğun yakından takip ettiği bir analist, 2023 yılı başlamadan yeni bir Bitcoin (BTC) rallisinin yaşanacağı tahminini paylaşıyor. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Ünlü analistten 2022 bitmeden yeni Bitcoin rallisi tahmini

Kripto para piyasasında Kaleo takma adıyla bilinen analist, Twitter’de 552.400 takipçisi ile yeni Bitcoin tahminini paylaştı. Buna göre, kimse beklemede de BTC fiyatında yeni bir ralli yaşanmak üzere. Başlıca sebep olarak hash gücünün çok yüksek olarak kalmasını gösteriyor.

Analist, piyasanın genel olarak çöküş beklediğini ve bundan dolayı da tam tersi bir hareket olacağını söylüyor. Şöyle ifade ediyor.

“Düşük zaman aralıklı grafiklerde tüm tahminler tamamen bir çöküşe işaret ediyor. Eğer büyük bir çoğunluk bir şey konusunda bu kadar eminse genellikle yanlışları var.”

Analist, Bitcoin’in 17.500 dolar civarında yükseliş hamlesine devam edeceğini ve ardından da hızlanarak 18.500 dolara doğru hamle yapacağını belirtiyor.

İlgili – Ethereum fiyatında yükselme çabası ve önündeki kritik direnç: Güncel ETH teknik analizi

Bir indikatör güçlü

Kaleo, Bitcoin’in bir indikatörde çok güçlü göründüğünü söylüyor. Bahsettiği indikatör hash gücü. Analist, Bitcoin fiyatının 20.000 doların altında olmasına rağmen hash gücünün yüksek kalmaya devam ettiğini söylüyor. Özellikle de FTX çöküşünde sonra da bu durum devam ediyor. Şöyle konuşuyor:

“Buradaki en etkileyici grafiklerden biri Bitcoin hash gücü. Bitcoin bir aydır 20.000 doların altında işlem görüyor. Ancak madencilerde hala gerçek bir teslim olma yok.”

Ünlü analistten yaklaşan Bitcoin rallisi tahmini

Kaynak: Kaleo/Twitter

İlgili – Bitcoin bir ülkede daha ödeme yöntemi olarak kabul edildi

Analist, Bitcoin hash gücünün fiyat bu kadar düşerken nasıl yüksel kalabildiğini de sorguluyor.

Diğer yandan başka bir yakından takip edilen analist de Bitcoin için muhtemel bir çöküş beklentisini paylaşıyor.

Capo ismini kullanan analist, son piyasa çöküşünü doğru bir şekilde tahmin etmesi ile biliniyor. Analist, Twitter’de 690.000 takipçisine, Bitcoin fiyatının 12.000 dolara çöküş yaşayacağını söylüyor.

Bitcoin şu an 16.835 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: