okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-1.25%
Bitcoin
68.564,88 USDT
eth
ETH
-0.82%
Ethereum
3.862,38 USDT
bch
BCH
-3.92%
Bitcoin Cash
470,44 USDT
xrp
XRP
-0.86%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-2.13%
Litecoin
83,43 USDT
bnb
BNB
-0.18%
Binance Coin
602,77 USDT
sol
SOL
-0.7%
Solana
168,96 USDT
avax
AVAX
-3.26%
Avalanche
37,01 USDT
ada
ADA
-2.41%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.64%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
-2.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
4.22%
Shiba Inu
0,00 USDT

Japonya bu coinlere olan yasağı kaldırıyor

Bitcoin yatırımı yapacak olan yeni kurumsal firma Japonya'dan olabilir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Japonya’da şimdiye kadar bir kripto para türünün ülke içinde dağıtımı ve kullanımı yasaktı. Yüksek işlem hacmine sahip bu coinlere olan yasak ile ilgili nasıl bir adım atılacağına bakalım.


Japonya bu kripto paralara olan yasağı kaldırıyor

Japonya’nın finansal düzenleyici kurumları, bir kripto para türüne olan kullanım yasağını kaldırmayı düşünüyor. Söz konusu kripto türü, Tether (USDT) ve USDC gibi stabil coinler.

Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA), yabancı ülkelerde çıkarılan stabil coinlerin ülke içinde kullanımı ve dağıtımına koyduğu yasağı kaldıracak. Yasağın 2023 yılında kaldırılması planlanıyor. Bu yönde bilgi yerel haber ajansı Nikkkei’den geldi.

İlgili – Büyük yatırımcılar bu coini dip fiyattan alarak biriktiriyor

Japonya’nın kabul ettiği yeni stabil coin düzenlemesi, yerel kripto para borsalarının stabil coin ticaretini gerçekleştirmesine izin verecek. Ancak burada birkaç koşul da var. Birincisi söz konusu varlıkların mevduatla korunması. İkincisi ise para transferlerine bir üst limit uygulanması. Açıklamada şöyle deniliyor:

“Eğer stabil coinler kullanılarak yapılan ödemeler yaygınlaşırsa, uluslararası para havaleleri daha hızlı ve daha ucuz olur.”

Japonya beklenen kripto yasalarını önümüzdeki ay çıkarıyor. Bu yasalar, ülkedeki kripto kuruluşlar ve işlemleri için önemli ölçüde değişiklikler getiriyor.

FSA aynı zamanda Japonya’da stabil coinlerin dağıtımına izin verilmesinin Kara Para Aklamayı Önleme kontrolleriyle ilgili daha fazla düzenleme gerektireceğini de belirtiyor. Japonya’nın düzenleyici kuruluşu, şimdi stabil coin yasağını kaldırma ile ilgili geri dönüşler alacağını bildirdi. Japonya parlamentosu, Haziran 2022’de banka olmayan kuruluşlar tarafından çıkarılan stabil coinlere yasak getirmişti.

İlgili – 2022’de Google’da en çok aranan 5 kripto para

Bu yeni gelişme, Japonya’da kripto para ticaretini önemli ölçüde etkileyecek. Çünkü şimdi Japonya’da yerel borsaların USDT ya da USDC gibi stabil coin işlemleri sağlaması yasak.

FSA’da kayıtlı 31 Japonya kripto para borsası var. Aynı zamanda Japonya’da borsalar sadece beş kripto para için işlemler sağlıyor. Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, XRP ve XLM.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.