1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Japonya bu coinlere olan yasağı kaldırıyor

Japonya bu coinlere olan yasağı kaldırıyor

Japonya bu coinlere olan yasağı kaldırıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Japonya’da şimdiye kadar bir kripto para türünün ülke içinde dağıtımı ve kullanımı yasaktı. Yüksek işlem hacmine sahip bu coinlere olan yasak ile ilgili nasıl bir adım atılacağına bakalım.


Japonya bu kripto paralara olan yasağı kaldırıyor

Japonya’nın finansal düzenleyici kurumları, bir kripto para türüne olan kullanım yasağını kaldırmayı düşünüyor. Söz konusu kripto türü, Tether (USDT) ve USDC gibi stabil coinler.

Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA), yabancı ülkelerde çıkarılan stabil coinlerin ülke içinde kullanımı ve dağıtımına koyduğu yasağı kaldıracak. Yasağın 2023 yılında kaldırılması planlanıyor. Bu yönde bilgi yerel haber ajansı Nikkkei’den geldi.

İlgili – Büyük yatırımcılar bu coini dip fiyattan alarak biriktiriyor

Japonya’nın kabul ettiği yeni stabil coin düzenlemesi, yerel kripto para borsalarının stabil coin ticaretini gerçekleştirmesine izin verecek. Ancak burada birkaç koşul da var. Birincisi söz konusu varlıkların mevduatla korunması. İkincisi ise para transferlerine bir üst limit uygulanması. Açıklamada şöyle deniliyor:

“Eğer stabil coinler kullanılarak yapılan ödemeler yaygınlaşırsa, uluslararası para havaleleri daha hızlı ve daha ucuz olur.”

Japonya beklenen kripto yasalarını önümüzdeki ay çıkarıyor. Bu yasalar, ülkedeki kripto kuruluşlar ve işlemleri için önemli ölçüde değişiklikler getiriyor.

FSA aynı zamanda Japonya’da stabil coinlerin dağıtımına izin verilmesinin Kara Para Aklamayı Önleme kontrolleriyle ilgili daha fazla düzenleme gerektireceğini de belirtiyor. Japonya’nın düzenleyici kuruluşu, şimdi stabil coin yasağını kaldırma ile ilgili geri dönüşler alacağını bildirdi. Japonya parlamentosu, Haziran 2022’de banka olmayan kuruluşlar tarafından çıkarılan stabil coinlere yasak getirmişti.

İlgili – 2022’de Google’da en çok aranan 5 kripto para

Bu yeni gelişme, Japonya’da kripto para ticaretini önemli ölçüde etkileyecek. Çünkü şimdi Japonya’da yerel borsaların USDT ya da USDC gibi stabil coin işlemleri sağlaması yasak.

FSA’da kayıtlı 31 Japonya kripto para borsası var. Aynı zamanda Japonya’da borsalar sadece beş kripto para için işlemler sağlıyor. Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, XRP ve XLM.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: