Binance CEO’su borsaya neden bu kadar saldırı olduğunu açıkladı

Binance CEO'su Bitcoin boğa koşusunu başlatacak katalizörü açıkladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük borsası Binance’in CEO’su, kripto para borsasına yönelik son dönemde neden bu kadar FUD yayıldığını açıklıyor. Sektörün ünlü ismi, açıklamasında 7 sebep söylüyor. Ayrıntılara bakalım.


Binance CEO’su borsaya neden bu kadar saldırı olduğunu açıkladı

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), dünyanın en büyük borsası ile ilgili yayılan FUD (kordu, belirsizlik ve şüphe) konusunda açıklamalar yaptı. Twitter üzerinden uzun uzun açıklamalar yapan CZ, insanların Binance ile ilgili FUD yaymasının 7 sebebini açıkladı.

CZ, kripto sektöründe birçok kişinin tüm merkezli şirketleri sevmediğini söylüyor. Bu bir borsa ya da başka tür bir şirket olabilir. İkinci sebep ise insanların son dönemde farklı sebeplerden kripto sektöründe para kaybetmesi. Bundan dolayı da öfkelerini Binance gibi önde gelen kuruluşlara yöneltiyorlar.

İlgili – Binance’ten milyarlarca dolarlık kripto çıkışı ne anlama geliyor?

Bir diğer sebep ise sektörde bazı kuruluşların Binance’i rakip olarak görmeleri. Bundan dolayı zaman zaman da borsanın itibarına gölge düşürmeye çalışıyorlar. Böylece bir miktar da olsa Binance’i geri itme çabaları var. Şöyle diyor:

“Bize karşı çok uzun lobicilik çalışmaları gördük. Bazı medya kuruluşlarına para bile vererek olumsuz haberler çıkarmaya çalışıyorlar.

Bundan dolayı bazı medya kuruluşları FUD için para alıyor. Bazılarının sahipler rakip kuruluşlar. Bazıları ise paralarını yanlış sebeplerle kestiğimizi düşünüyor. Biz kesmedik, onlar başarısız oldu. Şimdi bizi suçluyorlar.”

Bitcoin müşterileri


Dördüncü sebep olarak CZ, hala kripto paralara şüphe ile bakan, geleneksel ya da muhafazakar görüşlü olan kitle olarak açıklıyor. FUD yayan medyanın temel kitlesinin büyük bir bölümü bu insanlardan oluşuyor.

Başka bir sebep ise kripto para borsaları ile ilgili genellemeler. Birçok kişi Binance’i çöken FTX ile aynı kefeye koyuyor. Bundan dolayı Binance de buradaki FUD’dan nasibini alıyor.

İlgili – Binance de FTX gibi çöker mi? İşte, yeni veriler

Altıncı sebep olarak ise kıskançlık ve ırkçılığı gösteriyor. Kendisinin etnik olarak Çinli olmasına dikkat çekiyor. Son ve yedinci sebep olarak ise Binance CEO’su sadece borsanın büyüklüğüne bağlıyor. Dünyanın en büyük borsası olduğu için insanlar ve medya sürekli Binance ile ilgili konuşuyor. Şöyle diyor:

“Biz mükemmel değiliz. Geri dönüşleri olumlu karşılarız. Ancak FUD’ı görmezden geliriz. Biz kendi ürünlerimizi inşa etmeye ve geliştirmeye odaklanırız.”

İlgili – İflas eden kripto platformunun varlıklarını Binance satın alıyor

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Binance CEO’su borsaya neden bu kadar saldırı olduğunu açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.