BTC : 83075 ₺ ETH : 2835 ₺ XRP : 1.884 ₺ LTC : 358.4 ₺ USDT : 7.635 ₺ XLM : 0.582 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriRipple Rehberi
  3. Stabil coinler Ripple katili olabilir mi?

Stabil coinler Ripple katili olabilir mi?

Stabil coinler Ripple katili olabilir mi?
0

Son günlerde stabil coinlerin büyümesine ve genişlemesine şahit oluyoruz. Stabil coinler Ripple katili olabilir mi?


Stabil coinler Ripple katili olabilir mi?

Serbest piyasa kuralları işlemeye devam ediyor. Serbest piyasa koşullarında piyasaya giriş ve piyasadan çıkış serbest olduğu için yeni blockchain projeleri ve yeni kripto paralara şahit oluyoruz. 2020 yılına damga vuran gelişmelerden birisi de değeri istikrarlı olan kripto para Tether ve diğer stabil coinlerin büyümesi oldu. Ödemeler endüstrisine Tether ve stabil coinler Ripple’a rakip çıkmaya başladı.

Ripple ödemeler endüstrisine blockchain tabanlı ürünleri sayesinde ciddi yenilikler getirdi. Ripple’ın xRapid ve xCurrent ürünlerini kullanan finansal kuruluşlar, Ripple’ın blockchain teknolojisi sayesinde hızlı, güvenli ve ucuza fon transfer etmeye başladılar. Öyle ki Ripple’ın ortağı MoneyGram, ABD-Meksika arasındaki fon transferlerinin %10’unu gerçekleştiriyor. Bu transferlerde Ripple, XRP kripto parasını aracı para birimi olarak kullanıyor.

Ancak XRP fiyatlarındaki dalgalanmalar fon transferlerinde risk oluşturabiliyor. Bu nedenle stabil coinler para transferlerinde XRP’den daha fazla talep görmesine neden olabiliyor.

koinmedya_brave

Stabil coin’ler blockchain teknolojisinin sağladığı hız sayesinde piyasa büyüklüğünün kat ve kat üstü işlem hacmine neden olabiliyor. Ortalama bir günde 1 dolarlık stabil coin 4-5 kat işlem hacmine yol açabiliyor.

İlgili: Bitcoin koşusunu durdursa durdursa bu olay durdurur!

Bu haber Pazar günü kaleme alınıyor. Normal şartlarda kripto para piyasalarında Pazar günleri işlem hacmi diğer günlere göre daha az oluyor. Yazının kaleme alındığı saatte son 24 saatlik dilim içerisinde Tether üzerinden gerçekleşen işlem hacmi 30 milyar doları buluyor. Bu rakam Tether’in piyasa büyüklüğünün 3 katına denk geliyor.

Kripto para piyasalarında işlemler en çok Tether üzerinden gerçekleşiyor. İşlem hacmi sıralamasında XRP 8’inci sırada yer alıyor.

Tether’in toplam piyasa büyüklüğü 2020 yılında 2.5 kat artarak 10 milyar dolar seviyesine yükseldi. Aşağıdaki grafikte Tether piyasa büyüklüğündeki değişimi görüyoruz.

Stabil coinler Ripple Stabil coinler Ripple katili olabilir mi?

Kaynak