BTC : 64196 ₺ ETH : 1595 ₺ XRP : 1.363 ₺ LTC : 309.5 ₺ USDT : 6.735 ₺ XLM : 0.5214 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin SBI Ripple Asia’dan yeni ödeme koridoru – XRP kullanılacak mı?

SBI Ripple Asia’dan yeni ödeme koridoru – XRP kullanılacak mı?

SBI Ripple Asia’dan yeni ödeme koridoru – XRP kullanılacak mı?
0
huobi_koinmedya

SBI Ripple Asia’nın, Japonya ile Vietnam arasındaki yeni ödeme koridorunda XRP kullanılacak mı? SBI Group tarafından, para transferi hizmeti sunma amacıyla başlatılan bu girişimde, XRP’nin rolü ne olacak?


SBI Ripple Asia’nın yeni ödeme koridorunda XRP’nin rolü ne olacak?

Son zamanlarda Ripple ve ortakları hakkında pek çok haber gündeme geldi. En son haber ise, Ripple’nin Asya’daki ortaklarından SBI Group tarafından hizmete sunulacak olan bir ödeme koridoruydu.

SBI, RippleNET aracılığıyla, Japonya ile Vietnam arasında para transferi hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Duyuruda, bu yeni ödeme koridorunun, DLT (Dağıtılmış Ledger Teknolojisi)’den nasıl yararlanacağına değiniliyor.

Peki bu transfer hizmetinde, Ripple’nin yerel tokeni XRP kullanılacak mı?

koinmedya_brave

XRP yatırımcılarının beklediklerinden farklı olarak, bu koridorda şu anda, XRP veya Ripple’nin finansal ürünü ODL (On Demand Liquidity)’nin kullanımı sözkonusu değil. 

SBI Ripple Asia ilk önce, bu ödeme koridorunu kullanarak DLT’nin uygulanabilirliğini değerlendirecek. Eğer başarılı olursa, ODL ve XRP’yi daha sonraki aşamalarda uygulamaya dahil edebilir, ancak şu ana kadar resmi bir taahhütte bulunulmadı.

DLT ve gerçek para birimini birleştirerek, ödeme koridorunun, hem gönderen hem de alıcı için çok daha hızlı ve ucuz işlemler gerçekleştirmesi bekleniyor.

SBI Ripple’nin Asya ağı genişliyor!

SBI Ripple Asia ağı giderek genişliyor! SBI Ripple’nin Asyadaki uzantılarından biri olan SBI Remit aynı zamanda, MoneyGram International Inc’in ortakalarından biridir.

koinmedya_brave

Ayrıca, Vietnam’daki ortaklarından Tien Phong Commercial Joint Stock Bankası’nın da aralarında bulunduğu pek çok Asya finans kuruluşuyla da birlikte çalışmalar yürütülüyor.

Görünen o ki; bu yeni proje RippleNet’in gücünü kullanacak. Bu girişim, gerçek zamanlı ve düşük maliyetli fon transferlerine olanak sağlayacak. Başarılı olması durumunda, gelecekte kripto varlıklarının dahil edildiği daha fazla havale hizmeti başlatılabilir.

Tüm bunlar, SBI Ripple Asia ortaklığının güçlenmesi anlamına geliyor. Dahası şirket olarak, Ripple için önemli bir dönüm noktası olarak görülüyor.

Çünkü her geçen gün daha fazla sayıda banka ve finansal kuruluş, şirketin finans sektörüne sunduğu hizmetlere ilgiyle yaklaşıyor.

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: