BTC : 62823 ₺ ETH : 1570 ₺ XRP : 1.217 ₺ LTC : 285.9 ₺ USDT : 6.9 ₺ XLM : 0.4692 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple’ın müşteri sayısı 300’ü geçti

Ripple’ın müşteri sayısı 300’ü geçti

Ripple’ın müşteri sayısı 300’ü geçti
0
huobi_koinmedya

Ripple’ın müşteri sayısı yeni bir eşiğe ulaştı. Ripple’ın blockchain teknolojisini kullanan global bankacılık ve finansal kuruluşlar ağı olan RippleNet’in müşteri sayısı 300’ü geçti.


Ripple’ın müşteri sayısı 300’ü geçti

RippleNet’in müşteri sayısı 300’ü geçti. Öte yandan On-Demand Liquidity (ODL) ürünü, bir önceki SWELL konferansı sırasında tanıtılmıştı. Şimdiden bu ürünün finansal kurum ve bankalardan oluşan “iki düzine müşterisi” bulunuyor. Bunlar arasında MoneyGram ve FlashFX (Ripple ile anlaşma yapan ilk Avustralya şirketi) de var.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bu yılki SWELL toplantısı sırasında Forbes’e yaptığı açıklamada, “XRP’nin likidite için nasıl kullanılabileceği konusunda çok fazla şüpheler vardı. Sektör de blockchain ile ilgili kullanım alanları bulma çabasına devam ediyor. Şu an XRP’yi sınır ötesi likidite için kullanan ve bunun faydasını gören 20’den fazla müşterimiz var.” ifadelerini kullandı.

İlgili – RippleNet Vietnam’a uzandı – TPBank ile stratejik ortaklık

koinmedya_brave

ODL, xRapid’in yeni ismi. Bu ürün, XRP tokeni bir köprü olarak kullanılarak farklı para birimleri arasında sorunsuz geçişler yapılmasına imkan sağlıyor. Ripple, xCurrent ile büyük başarı elde etti ancak finansal kurumlar XRP’ye yakın durmadı. Bu da platformun yerel para biriminin benimsenmesi için bir sorun oluşturuyor.

Ripple biz dizi ürününü piyasadan kaldırdı ve yerine anlık likidite anlamına gelen üç harfli bir ismi olan bir ürün getirdi. Ripple, bir blog yayını üzerinden, birinci çeyrek ile Ekim arasında ODL ile yapılan işlem sayısının yedi kat arttığını duyurdu.

Garlinghouse, genel olarak ise 2019’un Ripple için çok verimli olduğunu söyledi. XRP fiyatının performansının beklentileri karşılamamasına rağmen.

Garlinghouse şöyle konuştu: “Bu yıl, Ripple için şimdiye kadarki en verimli yıl oldu. 2019’da RippleNet’in büyümesine ve On-Demand Liquidity ürününün benimsenmesi ile müşteri sayısının artmasını gördük. ODL başlayalı henüz bir yıl oldu ve şimdiden müşteriler tarafından büyük rağbet gördü.”

koinmedya_brave

Bu arada 2019 yılı XRP token fiyatı için çok da iyi geçmedi. XRP fiyatı şu an 0.30 dolar seviyesine takılıp kaldı.

İlgili – Ripple neden 30 centi aşamıyor?

Yine de Garlinghouse tokenin fiyatı konusunda endişeli değil. Ripple CEO’su, uzun vadeli performansa odaklandığını bildiriyor.

Kaynak

Etiketler: