BTC : 63689 ₺ ETH : 1663 ₺ XRP : 1.366 ₺ LTC : 306.8 ₺ USDT : 6.857 ₺ XLM : 0.533 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ripple’de işler düşündüğünüz gibi gitmeyebilir? Neden mi?

Ripple’de işler düşündüğünüz gibi gitmeyebilir? Neden mi?

Ripple’de işler düşündüğünüz gibi gitmeyebilir? Neden mi?
0
huobi_koinmedya

Ripple’de işler pek iyi gitmiyor. Ripple bankalar ile  yaptığı anlaşmalar ile biliniyor. Ripple (XRP), tüm kripto paralar içinde  3. piyasa değerine sahip 8.945.301.360 milyar dolar. 2017 yılının en iyi performans gösteren kripto parasıydı. 2017-2018 arasında % 36.000 oranında değer kazandı. Şimdi durum nedir?


Ripple ve Bankalar İle Yoğun Anlaşmalar Yapıyor. Ancak Ripple’de İşler

Düşündüğünüz Gibi Gitmeyebilir? Neden mi?

Ripple için işler kesinlikle iyi gidiyor. Ripple bankalar ile anlaşıyor ancak bu pekte sürpriz değil çünkü bankaların maliyet azaltmaları için sistemlerini değiştirmeleri gerekiyor. En iyi seçenek şu an için Ripple. 2012-2016 yılları arasında XRP, Andreessen Horowitz, GV (Google Ventures) ve Silikon Vadisi’ndeki en iyi VC şirketlerinden 93.6 milyon dolar kazandı. Bunlar, Facebook, Slack ve Uber gibi yeni başlayanlara düzenli olarak yatırım yapan firmalar arasında yer alıyor. Bu yatırımlar, misyona ve ekibe inanmaları anlamına geliyor.

XRP, 200’den fazla finans kurumu ve hatta, Japon hükümeti ile birlikte çalışıyor, her ne kadar Japon devleti  perde arkasında kalmaya çalışsada.Her şey mükemmel.

Piyasada fırtınalar estiriyor. yenilikçi teknolojiye sahip bir şirketin bir ders kitabı.

koinmedya_brave

XRP İÇİN AYNI ŞEYİ SÖYLEMEK MÜMKÜN MÜ?

1. Ripple ve XRP’yi Karıştırmayın, XRP, Ripple değildir

İnsanlar Ripple’i duyduğunda anında madeni paraları XRP’yi düşünürler. Bu, diğer topluluklar ve kripto paralar ile aynı olduğundan, geçerli ve mantıklıdır. ETH’ı satın aldığınızda Ethereum’a yatırım yapıyorsunuz ve BTC’yi satın aldığınızda Bitcoin’e yatırım yapıyorsunuz. Neden Ripple farklı olsunki ki?

Burası işlerin ilginç olduğu yer. XRP ve Ripple arasındaki farkları anlamak için önce şirketi ”Ripple”ı incelemeliyiz.

Ripple, 2012 yılında Opencoin olarak kuruldu ve 2015 yılında Ripple olarak yeniden adlandırıldı ve şu anda San Francisco, California merkezli. 150’den fazla çalışanı, hoş bir ofisi olan ve blok zinciri kullanmak isteyen bankalara yazılım satıyor.

Ripple bankalar İçin Yazılım Geliştirir ve Satar

 XCurrent, xRapid ve xVia olmak üzere 3 ürün var .

koinmedya_brave

xCurrent , amiral gemisi ürünüdür. Ripple bankalar için bu ürünü geliştirdi ve en çok satılan ürün. Bankalara bankaların sınırları aşarak para transfer etmelerini sağlıyor. RippleNet, Ripple blok zincirini kullanır, ancak XRP’yi KULLANMAZ . Bankalar bu yazılımı sever çünkü ödemelerini gönderirken çok fazla risk veya iş akışında değişiklik yapmadan para ve zamandan tasarruf etmelerini sağlar.

xRapid, bankalar gelişmekte olan piyasalarda işlem yaparken likiditeyi geliştirmeslerine yardımcı olur. XRP kullanan tek Ripple ürünüdür.Bankalar bu üründen pek hoşlanmazlar. (volaliteden dolayı)

xVia hâlâ gelişmekte ve 2018 başında çıkması planlanmaktadır. xCurrent’e benzeyen yönleri var, ancak bankalar dışındaki kuruluşların (şirketler ve ödeme sağlayıcıları gibi) bankalar aracılığıyla para göndermesine imkan veriyor. xVia ayrıca XRP’yi KULLANMAZ .

Ripple ile çalışan 200’den fazla finansal kurum listesini hatırlıyor musunuz?Tahmin edin , çok büyük çoğunluk xCurrent kullanıyorlar. Ve xCurrent XRP’yi kullanmaz .200’den fazla ortağın sadece  Sadece 1-2 tanesi  gerçekten XRP kripto parasını kullanmaktadır.

 Ripple’in  daha fazla banka ile ortaklığa gitmesi ripple için iyi – Ripple şirketi başarılı demektir – aynı zamanda XRP’nin benimsenmesi çok fazla bir şey ifade etmiyor anlamına geliyor.

Şimdi bu, bankaların asla xRapid’i kabul etmeyeceğini (ve XRP’yi kullanmayacağı) anlamına gelmez. Aslında bu, en başından itibaren Ripple iş planının bir parçası olmuştur. Bankalara xCurrent’i kullandırarak, xRapid’e çekmek. Bankalar belki xRapid’i kullanmayı deneyebilir.

Ripplenin planı

 

Ripple için bu önemli değil. XRP’deki yatırımcılar için ise, yatırımı kazanca dönüştüren /kaybettiren bir farktır. 

2. XRP, Geleceğin Para Birimi Değil.

Geleceğin para birimilerinden olabilecek mi? koinmedya.com

İnsanlar Bitcoin’i duyduğunda, kripto parayı düşünürler.  sınırlama olmaksızın dünyadaki herkese para gönderebilir.

Gelecekte XRP bu hale gelecek, ancak şu anda XRP bankacılıkta sıkışmış durumda. Ve Ripple, bunu yakın zamanda değiştireceğini gösteren  hiçbir şey yapmadı.

XRP şirketi için ticari anlamda mantıklı görünüyor. Sadece bankalara ve finansal kuruluşlara odaklanarak değer sağlayabilir ve karlı bir girişim yaratabilirler.

XRP yatırımcıları için sorun ,beklenti, XRP’nin Bitcoin’i yenmesi, fiyatlanması  tercih edilebilir bir kripto para olmasıdır ve dünya para birimi olabilmesidir.

XRP’nin küresel banka ödemelerinin peşinde olduğu göz önüne alındığında, asıl hedefi, 45 yaşındaki topluluk olan SWIFT’in yerini almaktır.

2016’da SWIFT, 31 milyon dolar kar elde ederek sistemlerinden yüklü miktarda para gönderdi . Bununla birlikte , dünya çapında parasal varlıklarda > 1 trilyon $ ‘ ın üzerinde olanlara kıyasla çok küçük sayılır.

3. XRP Yıkıcı Bir Teknolojiye Sahip Değildir

Bankacılıkta devrim yaratmak isteyen tek şirket Ripple değil.

R3, XRP ile aynı şeyi yapıyor. En üst risk sermayedarlarından 107 milyon dolar kazandılar ve bankaların uluslararası para kazanmalarına yardımcı olmak için blok zincir kullanıyorlar. Şu anda dünyanın en büyük 70 bankasında bulunuyorlar ve onları duymamış olmanızın nedeni, sadece bunu kendi paralarıyla kapalı devere yapıyor olmalarıdır.

SWIFT, 11.000’in üzerinde kurumla çalışıyor ve 2600’den fazla çalışanı var. Bu pazarı yakalamak için Ripple’in 100 kat büyümesi anlamına geliyor. Buradaki meydan okuma, SWIFT’in kendi blokaj zinciri teknolojilerini geliştiremeyeceği ve önceden kurulmuş ilişkilerini kullanarak Ripple’in büyüyebileceğinden daha hızlı büyümelerine neden olacaktır.

 La Hulpe,Belçika'daki SWIFT Genel Merkezi

SWIFT kendi blok zincirini geliştirir mi? Harry Newman, SWIFT’in global bankacılık şefi aşamalı olarak ön görünüyor. Avantajları, eksileri bertaraf ederse, blok sisteme mevcut sistemlerine entegre olabilecek yeni bir teknoloji olarak bakıyor.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde global ödeme sistemimizi dönüştürmek mantıklıysa, o zaman yaparız. Bu yüzden bunu bir sorun olarak görmüyorum. Bunları inceleyip benimseyip kullanabilecek yapıcı teknolojiler olarak görüyorum. 

Ve eylemleri sözleriyle uyuşuyor. Onlar nostro hesaplarında saklanan sermayeyi serbest bırakmalarına yardımcı olmak için Hyperledger ile blok zincirini kullanan 22 bankayla bir kavram kanıtı tamamladılar. Aynı zamanda akıllı sözleşmelerini test ettiler.

4. XRP Merkezi Olmayan Bir Para değil.

Ripple, RippleNet’i kontrol eder ve var olan toplam XRP kripto paranın % 62’sine sahiptir. Bu, anlaşılabilir bir şekilde XRP yatırımcılarını endişelendirdi ve XRP’nin cevabı ise,  55 milyar sikkeyi  emanet olara kilitlemekti.

Herhangi bir merkezileştirilmiş sistemde olduğu gibi, yatırımcılar artık XRP’ nin  sözünde durmasını bekleyecek.

Stratejileri, önümüzdeki 55 ay boyunca her ay 1 milyar  XRP yi serbest bırakacakları göz önüne alındığında, bu 55 milyar XRP paralarını piyasa fiyatına satarak çok para kazanmaya hazırlanıyorlar.

Ancak merkezileşme riski, XRP’ye güvenip menfaatinizi korumayacak. Bu adil olmaktan çok uzaktır

Mesele esnekliktir. Geçmişte kripto para birimlerinin başarısız olmasının nedeni merkezi bir kripto para biriminin yönetmeliklerle güdük bırakılmasıdır. Bitcoinin  başarılı olmasının nedeni yerelleşmesidir, 2000’li yılların kripto paralarının (E-altın, Liberty Reserve ve Tencent gibi) başarısız olmasının sebebi merkezileşme ve yayılamamsıdır.XRP , bu erken kripto para birimlerinin aynı zayıf yönleriyle karşı karşıyadır . İşler kaçınılmaz olarak ters gittiğinde yasal olarak saldırılan merkez olacaktır.

5. Ripple Bankalar  İle Anlaşıyor ve Yıldızı Parlıyor. XRP’yi Bu anlaşmalar Kurtarabilir mi?

Her şeyin plana göre gittiğini varsayalım. XRP, 100 kat daha fazla bankayla çalışır. Bankalar blok zinciri ve xCurrent kullanmayı çok sever, sonra XRP üzerinden xRapid aracılığıyla bir şans vermeye karar verirler. XRapid’i seviyorlar ve içinde yaptıkları tüm işlemleri – milyonlarca dolar bile olsa – işleyebilecek kadar kendine güveniyorlar. SWIFT oyuna ayak uyduramzsa, müşterilerinin hepsini kaybeder ve kapanır.Mutlu son. XRP’de günlük 5 trilyon doların üzerinde işlem yapılıyor artık. XRP’nin fiyatı aya çıkmalı.

ripple dodl , koinmedya.com

XRP’nin değerini, parayı tutan ve gelecekte daha fazla değere sahip olacağına inanan yatırımcılar yukarı doğru yönlendirir. Bankalar ise , XRP’yi  minimum süreyle elinde tutacaklardır  sebebi çok basit volatilite. Ripple ağının hızı göz önüne alındığında; Bu süre 4 saniyedir.

Sonuç

Ripple bankalar ile anlaşsın bu Ripple için iyidir, ancak XRP’nin başarısı yatırımcılar için  aşağı- yukarı giden  bir savaştır.

Bizi Twitter ve Facebook hesaplarımızdan takip ederek anlık gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.