BTC : 83643 ₺ ETH : 2897 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 367.3 ₺ USDT : 7.617 ₺ XLM : 0.5954 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple yeni yatırımıyla MoneyGram hisselerini yüzde 10’a çıkardı

Ripple yeni yatırımıyla MoneyGram hisselerini yüzde 10’a çıkardı

Ripple yeni yatırımıyla MoneyGram hisselerini yüzde 10’a çıkardı
0

Ripple yeni yatırımıyla MoneyGram ortaklığını yüzde 10’a taşıdı. 2019 yılı boyunca Ripple başarılı bir performans sergiledi ancak benzer şeyleri XRP için söylemek zor.


Ripple yeni yatırımıyla MoneyGram hisselerini arttırdı

Ripple’ın XRP’si kripto para piyasalarında kötü günler geçirirken Ripple, yatırımlarını arttırıyor. Ripple daha önce MoneyGram’dan 20 milyon dolarlık hisse senedi satın aldı. Yeni yatırımlarıyla beraber Ripple, MoneyGram’a toplamda 50 milyon dolar yatırımda bulundu ve MoneyGram’ın hisselerinin yüzde 9,95’lik hissesine sahip oldu.

Bu konuda MoneyGram CEO’su Alex Holmes şu açıklamalarda bulundu: Ripple ile gerçekleştirdikleri ortaklığın hem finansal açıdan hem de inovasyon açısından şirketlerine katkıda bulunduğunu açıkladı. Ripple sayesinde saniyeler içerisinde para transferi gerçekleştirdiklerini belirtti. Holmes, Ripple ile yeni para transferleri koridorları açabileceklerini ileri sürdü.

Lütfen Bkz: Libra regülasyonlar konusunda dertliyken XRP nasıl oluyor da rahat?

koinmedya_brave

2018 yılında temelleri atılan Ripple-MoneyGram ortaklığı gittikçe kapsamını arttırıyor. MoneyGram, Ripple’ın finansal piyasalar için geliştirdiği inovatif ürünler olan xRapid ve xCurrent gibi ürünlerini kullanıyor. Holmes’ın daha önceki açıklamalarında ABD-Meksika arasındaki para transferlerinin yüzde 10’unun XRP üzerinde gerçekleştirildiğini duyurdu.

Ripple’ın finansal piyasalara nüfusu güçlü biçimde devam ederken XRP’nin benzer başarıyı gösterdiğini söylemek oldukça zor. XRP, kripto para piyasalarında yaşanan krizin etkisi ile 25 cent’lik destek seviyesini de kaybetti. Yazının kaleme alındığı saatte XRP, 22 cent’ten işlem görüyor. Hatta XRP, 25 Kasım tarihinde 20 cent bandına kadar geriledi. Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarında 2019 yılı boyunca değişimi görüyoruz. XRP, 2019 yılının en düşük seviyesinde.

Ripple yeni yatırımıyla Ripple yeni yatırımıyla MoneyGram hisselerini yüzde 10'a çıkardı

Lütfen Bkz: XRP 2019 üçüncü çeyrek raporu

Kaynak

Etiketler: