BTC : 84270 ₺ ETH : 2926 ₺ XRP : 1.916 ₺ LTC : 371 ₺ USDT : 7.615 ₺ XLM : 0.5967 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ripple kurucusunun günde ne kadar XRP sattığına inanamayacaksınız!

Ripple kurucusunun günde ne kadar XRP sattığına inanamayacaksınız!

Ripple kurucusunun günde ne kadar XRP sattığına inanamayacaksınız!
0

Ripple kurucularından biri olan Jed McCaleb’in her gün ne kadar XRP sattığına inanamayacaksınız! McCaleb’in bu yüklü satışları XRP’nin yükselişini engelleyebilir mi?


Ripple kurucusu her gün ne kadar XRP satıyor?

Piyasa değerine göre en büyük üçüncü coin olan XRP yükseliyor. Pazar günü Ripple 0.32 dolar seviyesinde yeni bir aylık zirve kaydetti. Bu seviye Şubat’ın ortasından bu yana görülen en yüksek fiyat. XRP pump şimdiye kadar sağlam görünüyor ve mevcut fiyatı da 0.31 dolar civarında.

Ancak XRP topluluğundaki endişeler bitmek bilmiyor. Çünkü kripto paranın kurucularından biri olan Jed McCaleb, elindeki tüm Ripple coinleri piyasaya dump yapmak üzere. Bundan dolayı da fiyat çöküşü yaşanabilir.

McCaleb, Ripple’dan ayrıldığında elinde 9 milyar XRP vardı. Ripple kurucu ortakları arasında yer almış ve daha sonra da şirketten ayrılmıştı. Ayrıldıktan sonra ise her yıl sadece belli bir miktar XRP dump yapma yönünde anlaşmaya varılmıştı. Amaç bu dumpların fiyatı etkilemesinin önüne geçmek.

koinmedya_brave

2016 yılında Ripple ile olan anlaşmayı gözden geçirdikten sonra McCaleb, kripto paranın günlük hacminin belli bir yüzdesi kadar XRP satabiliyor.

İlgili – Ripple ile ilgili acı gerçeklere hazır mısınız?

McCaleb sitesi üzerinden şöyle yazıyor: “Bu yeni anlaşma bana satışlarımı önemli ölçüde artırma imkanı sağlıyor. Çünkü işlem hacmi arttıkça daha fazla satabiliyorum. Bu daha önce mümkün olmayan bir şeydi.”

Bu arada Ripple işlem hacmi de bir kez daha yükseldi. Dün toplam 5.2 milyar dolar değerinde XRP işlemi gerçekleşti. Şubat’ın ortasından bu yana görülen en yüksek hacim. XRP’nin 2016’daki günlük işlem hacminden de birkaç milyar daha fazla.

Whale Alert (@whale_alert) de Ripple kurucusunun 2020’de günlük ne kadar XRP sattığı ile ilgili bir rapor hazırladı.

Whale Alert bu raporuna “Kripto Balinalarının Peşinde” ismini veriyor. Kısacası en büyük kripto harcaması yapanları takip ediyor. Şimdi ise sadece McCaleb’in parasını takip eden bir raporu da var. Bu rapora göre McCaleb 2020 yılında geçen sene ile kıyaslandığında yüzde 266 daha fazla Ripple satışı yapmış.

Whale Alert şunu da ortaya koyuyor. McCaleb her gün 1.74 milyon XRP satıyor. Yaklaşık olarak günlük 374,200 dolar kazanıyor bu satışlardan.

İlgili – Ripple sonunda zincirlerini kırdı! XRP hedef kaç dolar?

Peki, bu satışlar fiyatı etkiler mi? Whale Alert, bu miktarın günlük işlem hacmi ile kıyaslandığında önemsiz olduğu sonucuna varıyor.

Son olarak şu bulguyu da paylaşıyor Whale Alert. McCaleb, XRP satışlarından elde ettiği paraları yeniden kriptoya yatırmıyor, nakde çeviriyor.

Kaynak

Etiketler: