BTC : 64324 ₺ ETH : 1502 ₺ XRP : 1.347 ₺ LTC : 302.8 ₺ USDT : 6.825 ₺ XLM : 0.461 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Ripple CEO: “XRP gönderimi fiat paraya göre daha güvenli”

Ripple CEO: “XRP gönderimi fiat paraya göre daha güvenli”

Ripple CEO: “XRP gönderimi fiat paraya göre daha güvenli”
0
huobi_koinmedya

XRP gönderimi fiat paraya göre daha güvenli. Bu yönde bir kıyaslama Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’dan geldi. Ona göre yüksek volatiliteli XRP gibi bir kripto para ile 3-4 saniyelik para gönderimi, düşük volatiliteli bir fiat para ile günler sürecek para aktarımından çok daha güvenli.


XRP gönderimi fiat paraya göre daha güvenli

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple ile geleneksel bankalar arasında ortaklıklar üzerinden global kripto benimsenmesine öncülük ediyor. Bu da sonuçta sınırlar ötesi daha hızlı ödemeleri mümkün kılıyor.

“Economic Club Of New York”ta Ripple’ın son başarıları hakkında konuşan Garlinghouse, XRP Defter’in (XRP Ledger), Bitcoin’in ölçeklenebilirlilik sorunlarını çözmek için oluşturulduğunu söyledi. Bunun yaparken de Ripple’ın bütün XRP miktarının yüzde 55’ine sahip olduğunu vurguladı.

Bu konuşma halka açıktı ve Garlinghouse yeni yatırımcıları “bugünkü kripto işlemlerinin yüzde 99.9’unun spekülasyon olduğu” konusunda uyardı. Ayrıca piyasada 2000’den fazla coin olduğuna dikkat çekti.

koinmedya_brave

Ripple CEO’su ayrıca XRP’nin şu an 27 cent değeri olduğunu da hatırlatarak, “herhangi bir kripto paranın değerinin dünyadaki kullanımına bağlı olduğunu belirtti.” XRP konusunda konuşmuşken, geleneksel bankalarda sınır ötesi işlemlerin aldığı zamana da değindi.

Brad Garlinghouse şöyle konuştu: “Eğer bir yarış yapsak ve kimin 10,000 doları Londra’ya daha hızlı ulaştıracağını denesek. Ben JFK’den oraya uçakla giderek daha hızlı ulaştırabilirim ve kazanmış olurum.”

Garlinghouse ayrıca sosyal medya devi Facebook’un kripto parası Libra’nın düzenleyici engeline takıldığını da vurguluyor.

İlgili açıklamaları – Ripple CEO’su: “Libra 2023’ten önce piyasa yüzü görmeyecek”

koinmedya_brave

Ripple CEO’su, dünya genelinde 200’den banka ile yaptıkları işbirlikleri konusuna da değindi. Ayrıca MoneyGram ile ortaklığın önemini de vurguladı. Sınır ötesi ödemeler söz konusu olduğunda, kripto para biriminin volatilite yönü ile ilgili ise şunu söyledi:

“Eğer fiat para gibi düşük volatiliteli bir varlığın 270,000 saniyesini (1 gün), XRP gibi yüksek volatiliteli bir varlığın üç ya da dört saniyesi ile kıyaslarsanız (sınır ötesi para transferi konusunda), XRP ile para transferi yaparken daha düşük volatilite riski alıyorsunuz şeklinde bir sonuç ortaya çıkıyor.”

Kaynak

Etiketler: