BTC : 65194 ₺ ETH : 1621 ₺ XRP : 1.431 ₺ LTC : 319.9 ₺ USDT : 6.798 ₺ XLM : 0.5094 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Ripple ağına İngiltere merkezli yeni bir katılım

Ripple ağına İngiltere merkezli yeni bir katılım

Ripple ağına İngiltere merkezli yeni bir katılım
0
huobi_koinmedya

Ripple ağına yeni bir finansal şirket daha katıldı. Bu sefer adres Londra. İngiltere merkezli Finastra Ripple ağına katıldı ve para transferlerinde Ripple’ın XRP tabanlı ürününü kullanacak.


Ripple ağına İngiltere merkezli Finastra’dan katılım

Ripple’dan yeni bir açılım haberi geldi. İngiltere merkezli Finastra, Ripple ile iş ortaklığı geliştirdi. Finastra, uluslararası para transferlerinde Ripple’ın XRP tabanlı finansal ürününü kullanacak. Yani Finastra müşterilerine para gönderirken aracı para birimi olarak XRP’den yararlanacak. Aşağıdaki şekilde Finastra’nın fon transferinde kullandığı yöntem açıklanıyor.

Ripple ağına İngiltere Ripple ağına İngiltere merkezli yeni bir katılım

Yukarıdaki şekilde görüldüğü üzere Finastra, anlaşmalı olduğu finansal kuruluşlara dolar, eoru ve sterlin gibi para birimlerini gönderirken para birimi Ripple blockchain’inde XRP’ye dönüştürülecek. XRP, karşı tarafa ulaştığında anlık olarak karşı tarafında para birimine çevrilerek hesabına yatacak. Bu işlem saniyeler içerisinde ve düşük maliyetle gerçekleşiyor.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Ripple mikro ödemelerden umduğunu bulabilir mi

Finastra, 200’ün üzerindeki finansal kurumla gerçekleştirdiği para transferlerinde artık Ripple blockchain ağından destek alıyor. Finastra ağı üzerinden ayda milyonlarca işlem gerçekleştiği iddia ediliyor.

Finastra’nın Ripple ile ortaklığı Finastra ve Vista ortaklığının hemen sonrasında piyasaya duyuruldu. ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs Group ile ortak çalışan Vista, yüzde 50 hissesini Finastra’ya aktardı. Bu şirket evliliğinin ardından Finastra, şirket kapasitesini büyüterek 130 ülke ile bağlantılı 9 bin müşteri portföyüne ulaştı.

Ripple’ın XRP’si yazının kaleme alındığı saatte 27,8 cent’ten işlem görüyor. XRP tekrardan 30 cent bandının üstüne çıkmak için mücadele veriyor. Ripple’ın toplam piyasa değeri ise 12 milyar doların üstünde. XRP/Bitcoin paritesine göz attığımızda Eylül ayından itibaren trendin tersine döndüğünü görüyoruz. XRP, Eylül ayının ilk günlerinden beri Bitcoin karşısında değer kazanıyor.

koinmedya_brave

Ripple ağına İngiltere Ripple ağına İngiltere merkezli yeni bir katılım

Lütfen Bkz: XBT ve ETH düşerken XRP değer kazanıyor

Kaynak

Etiketler: