BTC : 84115 ₺ ETH : 2919 ₺ XRP : 1.907 ₺ LTC : 367.5 ₺ USDT : 7.622 ₺ XLM : 0.5977 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Jed McCaleb’dan XRP satışı savunması

Jed McCaleb’dan XRP satışı savunması

Jed McCaleb’dan XRP satışı savunması
0

Jed McCaleb’dan XRP satışı savunması. Eski Ripple kurucu ortaklarından olan McCaleb, şirkete zarar vermek için XRP dump yaptığı iddialarını yalanlıyor. Whale Alert’in son paylaşımı da bunu destekler nitelikte.


Jed McCaleb’dan XRP satışı savunması

Blockchain üzerindeki yüklü işlemleri haber veren Whale Alert’in son Medium yayınında, Stellar CTO’su Jed McCaleb’in 2014 ile 2019 yıllarında arasında 1 milyar XRP’den fazla satış yaptığı bilgisi yer alıyor. Aynı yayında bu satışların kripto paranın fiyatına etkisi olup olmadığı da inceleniyor. Whale Alert, günlük toplam işlem hacmi ile kıyaslandığında McCaleb’in XRP satışı miktarlarının önemli ölçülerde olmadığı sonucuna varıyor.

Bunun üzerine McCaleb de yakın zamanda Cointelegraph’e verdiği röportajında, bu kadar çok insanın yakın zamanda yaptığı XRP satışlarına bu kadar odaklanmalarının garip bir durum olduğunu söyledi. Ayrıca diğerlerinin kendisinden çok daha fazla XRP satışı gerçekleştirdiğine de dikkat çekiyor.

Jed McCaleb şöyle diyor: “Ben en başından beri şeffaf davrandım. Piyasa yıllardır benim yavaş ve sürekli bir şekilde XRP sattığımı biliyor. Benim yatırım isteklerim sektördeki diğer şirketlere negatif etki yapma üzerine kurulmuyor. Bence tarihi veriler benim satışlarımın piyasaya etkisi olmadığını gösteriyor. Bundan sonra değişmesi için de bir sebep yok.”

koinmedya_brave

İlgili – Ripple’ın yüklü XRP satışları fiyatı çökertiyor

McCaleb, 2013 yılına kadar Ripple’ın kurucu ortağı olarak görev yapmıştı. Şimdi ise Stellar (XLM) teknoloji direktörü (CTO). McCaleb, Ripple’ı etkilemek için XRP dump yaptığı iddialarına da cevap veriyor.

McCaleb, farklı blockchainleri bir biri arasında rekabet eder görmediğini belirtiyor. Şöyle açıklıyor: “Hepimiz blockchaini uygulanabilir ve dönüştürücü bir endüstri haline getirmek için çalışıyoruz. Sanırım bu sahadaki başkalarını desteklersek bunu daha etkili şekilde yapabiliriz. Kendi adıma, Stellar ekosistemini büyütmeye odaklandım.”

Ripple 20 milyar XRP’yi nasıl dağıttı?

Ripple 2014 yılında bir McCaleb’e yapılan XRP ödeme ile ilgili bir açıklama yapmıştı. Ayrıca 20 milyar XRP’nin kimlere verildiği de bildirilmiş. Ripple’ın en başta oluşturmayı tercih ettiği 100 milyar XRP şöyle pay edildi:

Ripple Labs’e 80 milyar XRP
Jed McCaleb’e 9 milyar XRP
Chris Larsen’e 7 milyar XRP
Diğer kuruculara da 4 milyar XRP verildi.

Jed McCaleb en başta elindeki varlıkları satacağını belirtmişti. Ayrıca Ripple Lab ile bu satışların nasıl olacağı ile ilgili 7 yıllık bir sözleşme imzalamıştı. Buna göre XRP satışları Ripple ekosistemini olumsuz etkilemeyecek şekilde yapılmalı. Ripple Lab, bu sözleşmenin 2016 yılında başladığını belirtiyor. Yani 2023 yılına kadar geçerli olacak.

Jed McCaleb'dan XRP satışı savunması

Kaynak

Etiketler: