BTC : 83500 ₺ ETH : 2888 ₺ XRP : 1.902 ₺ LTC : 366.1 ₺ USDT : 7.619 ₺ XLM : 0.5922 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Corona Virüs Bitcoin piyasasını gölgelemeye devam ediyor!

Corona Virüs Bitcoin piyasasını gölgelemeye devam ediyor!

Corona Virüs Bitcoin piyasasını gölgelemeye devam ediyor!
0

Corona Virüs Bitcoin piyasasını gölgelemeye devam ediyor! Tüm dünyayı kasıp kavuran Corona tehdidi, dolara olan talebi arttırırken, yatırım araçlarını değersizleştirmeyi sürdürüyor!


Corona Virüs Bitcoin piyasasını sürklase etmeye devam ediyor!

 

Çin’in Wuhan Kentinden başlayarak Asya’yı ardından Avrupa’yı deviren ve şimdide ABD’yi fethetmeye başlayan Corona Virüs, dünyanın düzenini değiştirmeye devam ediyor. İtalya’da toplam vaka sayısı 30.000’i aşarken ölüm oranı %7,9’a kadar çıktı. Çin’de ise bu oran %4 seviyelerinde kaldı.

Corona Virüs Bitcoin piyasasını

koinmedya_brave

https://twitter.com/DoveyWan/status/1240098386436427776?s=20

İnsanlar Corona tehdidi yüzünden sermayelerini fiat para cinslerine çevirirken, diğer yatırım emtiaları bundan ciddi zarar görüyor. Bununla birlikte ticaretin hacminin ve üretimlerin ciddi oranda düşmesinden dolayı azalan enerji ihtiyacı, Brent petrol fiyatının son 15 yılın en düşük fiyatına gerilemesine neden oldu. Öyle ki 2020 yılına 70 dolar olan Brent petrol, an itibariyle 28 dolara kadar düştü.

İlgili haber: FED, Korona Virüsü, Likidite Tuzağı ve Bitcoin

Corona Virüs Bitcoin piyasasınıBorsalar ve Bitcoin

An itibariyle S&P 500 endeksini incelediğimizde, piyasalarda oldukça büyük bir tedirginlik halinin hüküm sürdüğünü görüyoruz. Her ne kadar piyasalar, 13 Mart’ta gerçekleşen büyük çöküşün ardından yukarı yönlü güçlü toparlanma sinyalleri vermiş olsalar da, Corona vakaların önüne geçilememesi ve EURO 2020 dahil hemen hemen bütün spor organizasyonlarının iptal edilmesi, panik havasını tetikleyerek borsaların tekrardan dibe vurmasına neden oldu.

Yaşanan bu olumsuzlukların en çok vurduğu sektör ise hiç şüphesiz, spekülatif haberlerden etkilenme oranının doruğa ulaştığı kripto para borsaları oldu. Öyle ki geleneksel borsalarda kayıp oranı %25’lerle sınırlı kalırken, Bitcoin ve türevlerinde kayıp oranı %50’lere ulaştı.

Corona Virüs Bitcoin piyasasını

Her ne kadar kripto para piyasaları yaşanan bu olumsuzluğa bir noktaya kadar direnmiş olsa da, oluşan kaos ortamı yüzünden insanların sermayelerini fiat para da tutma istekleri, kriptonun kolunu kanadını kırdı.

Corona krizi Amerika ve Avrupa’da büyümeye devam ediyor. Hal böyle devam ederse, ki devam edeceğe benziyor, Bitcoin’de çok daha derin yaraların oluştuğuna şahit olabiliriz.

İlgili haber: Bitcoin ne zaman geri dönüş yapacak?

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

Etiketler: