1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin’de parabolik yükseliş tahmini yapan analist, ‘tek bir kıvılcım yeter’ diyor

Bitcoin’de parabolik yükseliş tahmini yapan analist, ‘tek bir kıvılcım yeter’ diyor

Bitcoin’de parabolik yükseliş tahmini yapan analist, ‘tek bir kıvılcım yeter’ diyor
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geniş bir takipçi kitlesi olan analist, mevcut Bitcoin (BTC) düzeltmesinin parabolik bir ralli için temel oluşturduğunu söylüyor. Analistin ilgili açıklamalarının ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin’de parabolik yükseliş tahmini yapan analist, ‘tek bir kıvılcım yeter’ diyor

Kripto para piyasasında Credible Crypto adıyla bilinen ünlü analist, Twitter’de 340.800 takipçisi ile Bitcoin’deki son durumu değerlendirdi. Ona göre Bitcoin fiyatının 30.000 dolar bölgesinden başlayan düzeltmesi, yeni bir yıllık zirveye götürecek yükseliş trendi için temel oluşturuyor.

İlgili – 2023 kripto rallisini bilen analist, Bitcoin işlemlerine yeniden başlayacağı seviyeyi açıkladı

Analist, Bitcoin için keskin bir yükseliş öngörüyor. Ona göre bu yükseliş birkaç aydır devam eden konsolidasyonu birkaç günde telafi edecek. Şöyle açıklıyor:

“Yükselişlerden önce her zaman konsolidasyonlar yaşanır. Son düzeltme yaşandığında 48 gün sürdü ve ani fiyat hareketleri sadece 4 günde buradaki konsolidasyonu sildi bitirdi.

Mevcut düzeltme yapısı şimdiye kadar 83 gündür devam ediyor. Bir sonraki hareketlilik başladığında muhtemelen bir hafta ya da buna yakın bir sürede üç aylık düzeltmeleri silecek.”

Bitcoin’de parabolik yükseliş tahmini yapan analist, ‘tek bir kıvılcım yeter’ diyor

Kaynak: Credible Crypto/Twitter

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2023- 2025

Credible Crypto aynı zamanda uzun vadeli yatırımcıların elinde olan BTC miktarına da bakıyor. Yani yıllardır sahip oldukları BTC’leri hiç hareket ettirmeyen yatırımcılara. Analiste göre, uzun vadeli BTC sahipleri, geçtiğimiz bir yıl boyunca çok sayıda felaket haberine rağmen, bakiyelerini istikrarlı bir şekilde artırmaya devam etti.

Credible, azalan mevcut BTC arzının Bitcoin’i büyük bir yükseliş için hazırladığını da vurguluyor. Şöyle diyor:

“Mevcut olan tüm BTC’lerin yüzde 70’i HODL yapılıyor ve bir yılı aşın bir süredir de satılmadı. Bu uzun süredir satılmayan BTC miktarı 3AC (Three Arrows Capital) ve FTX çöküşleri sırasında arttı. Şimdi de Coinbase/Binance, SEC’e karşı mücadele ederken de değişmedi.”

Analiste göre BTC arzı o kadar düştü ki bahsettiği parabolik ralli için tek bir kıvılcım yeter diyor. Bu kıvılcımın arkasındaki sebep ise her şey olabilir. Sonuçta ortaya çıkacak talep fiyatın yükselmesine sebep olacak.

İlgili – Bitcoin fiyatında oluşan yeni işlem aralığı: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

Etiketler: