Anasayfa Kripto para Haber Tether’e açılan davalar birleştiriliyor

Tether’e açılan davalar birleştiriliyor

Tether’e açılan davalar birleştiriliyor
0
koinmedya_googlenews

Tether’e açılan davalar tek bir çatı altında toplanıyor. Savcılık şirkete bu yönde bir talep gönderirken, Tether’in de buna olumlu cevap verdiği bildiriliyor. Tether’e göre ne de olsa bu davaların hiçbiri sağlam bir iddia ile ortaya çıkmadı. Tether’in manipülasyonu ile 2017’deki boğa koşusunu tetiklendiği de iddialar arasında.


Tether’e açılan davalar birleştiriliyor

Stabil coin çıkaran şirketlerden biri olan Tether (USDT) aleyhinde açılan birden fazla daha var. Savcılık da bu davaların birleştirilmesi yönünde talepte bulundu. Bu davalar tek bir dosyada toplanacak. Öyle görünüyor ki Tether bu talebe itiraz etmedi ve olumlu cevap verdi.

Tether’in Cointelegraph ile paylaştığı açıklamada şöyle deniliyor: “Davacıların ilk başta sırasıyla New York’ta, Kasım ayında Washington’da ve Ocak ayında New York’ta açılan bu anlamsız iddiaları birleştirme taleplerine karşı çıkmadık.”

koinmedya_bybit

Tether aleyhinde açılan birden fazla dava var. Davacılar, Tether ve onunla bağı olan kripto para borsası Bitfinex’in varlık gösterdiği yıllar boyunca çok sayıda usulsüz işlere karıştığını iddia ediyor. Bu iddiaların başında piyasa manipülasyonu geliyor.

İlgili – Tether BitFinex davasında son gelişmeler

Tether ve Bitfinex hakkındaki en büyük suçlamalardan biri 2017’deki boğa koşulu ile ilgili. İddialara göre, Tether ve Bitfinex’in yasa dışı faaliyetleri 2017’deki Bitcoin boğa rallisine yol açmış.

Bunun sonucunda Tether aleyhinde üç farklı dava açılmış oldu. Şimdi de bu davalar savcılık tarafından aynı dosyada ve aynı davada birleştiriliyor. Tabii Tether’in de buna itirazı yok.

Birleştirme talebi

Bu davalar için birleştirme talebi, davaları takip eden davacıların avukatları Leibowitz, Young ve Faubus’tan geldi. Avukatlar 16 Ocak’ta ilgili hakimlere gönderdikleri mektup ve taleplerinde, bu üç anlaşmazlığın aynı dosyada bir araya getirilmesini istiyor.

Mektupta bu davaların birden fazla hususta ortak noktaları olduğu belirtiliyor. Bu benzerlikleri ve alanlarının aynı olmasından dolayı da birleştirilmeye olanak sağladığı kaydediliyor.

İlgili – Tether’den Bitcoin manipülasyonu ile ilgili akademik makaleye yanıt

Tether’in açıklamasında ise bekleyen bir davanın daha olduğuna dikkat çekiliyor. Tether şöyle diyor: “Dün New York’ta dördüncü bir dava açıldı ki önceki üç davayla birleştirileceğini ümit ediyoruz.”

Tether ayrıca bu davaların hiçbirinin dikkate değer iddialarda bulunmadığını da savunuyor.

Tether’in bu iddialara cevabı

Şirket şöyle diyor: “Tether, dijital token ekosistemini ve kripto para topluluğuna çok yönlü katkılar savunmaya devam edecek. Ayrıca şimdi veya gelecekte davacıların iddialarını çözmek için herhangi bir para ödemesi de yapmayacak… Tether ve bağlı kuruluşları, kripto para piyasasını veya token fiyatlandırmasını manipüle etmek için Tether tokenlerini hiç kullanmadı.”

Kaynak

Etiketler:
X