1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dev kripto şirket, SEC baskısı sonucu 4 coin alımlarını durdurdu: MATIC, MANA…

Dev kripto şirket, SEC baskısı sonucu 4 coin alımlarını durdurdu: MATIC, MANA…

Dev kripto şirket, SEC baskısı sonucu 4 coin alımlarını durdurdu: MATIC, MANA…
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler sosyal ticaret platformu eToro, ABD’nin düzenleyici kurumu SEC’in baskılarından dolayı 4 altcoin için alımların durdurduğunu açıkladı. Bu coinler arasında katman -2 ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC), metaverse tokeni Decentraland (MANA) ve 2 başka altcoin var.


Dev ticaret şirketi eToro, SEC baskısından dolayı 4 coin alımlarını durdurdu: MATIC, MANA…

Dev ticaret platformu eToro, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) gelen baskılar sonucu katman-2 ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC), akıllı sözleşme platformu Algorand (ALGO), Decentraland (MANA) ve gizlilik odaklı protokol Dash (DASH) token alımlarını durdurduğunu açıkladı. Bunun başlıca sebebi SEC’in bu coinleri bir kripto para değil, menkul kıymet olarak adlandırması. Etoro, artık bu coinleri satın almayacağını duyurdu. Şöyle diyor:

“eToro, hızla değişen düzenleyici ortamına uygun olarak sunduğumuz kripto paraları değerlendiren bir çerçeveye sahip. Son gelişmeler nedeniyle, ABD müşterilerimize yönelik kripto hizmetlerimizde bazı değişiklikler yapacağız.”

eToro’nun bu kararı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) dünyanın en büyük iki kripto borsası Binance ve Coinbase’i menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçlamasından sonra geldi.

İlgili – XRP yanlısı avukat, SEC’in kriptoya saldırmasının şoke edici sebebini açıkladı

coin Dev kripto şirket, SEC baskısı sonucu 4 coin alımlarını durdurdu: MATIC, MANA...

Geçen hafta açılan davalarla birlikte, SEC, eToro’nun satın alma yasağı getirdiği 4 altcoin dahil olmak üzere birçok altcoini menkul kıymet olarak adlandırıyor. Yasağın yürürlüğe girmesi 12 Temmuz’da olacak. ABD müşterileri, bu 4 altcoini hala elinde tutma ve satma yeteneğine sahip olacak. Duyuruda şöyle deniliyor:

“12 Temmuz 2023, Çarşamba günü ABD doğu saati ile 6:00’dan itibaren, ABD müşterileri artık Algorand (ALGO), Decentraland (MANA), Dash (DASH) ve Polygon (MATIC) için yeni pozisyonlar açamayacak. Müşteriler, bu coinlerdeki mevcut pozisyonlarına devam edebilir ve satabilir.

Kripto paralara hala destek vermekteyiz ve kullanıcılarımıza hisse senetleri, borsa yatırım fonları (ETF’ler) ve opsiyonlar gibi çeşitlendirilmiş bir varlık sınıfına erişim sağlamanın önemini savunuyoruz.

Dünya genelindeki düzenleyicilerle yakın işbirliği içinde çalışarak kripto endüstrisinin geleceğini şekillendirmeye ve sıradan yatırımcılar için erişimi desteklemeye kararlıyız.

Lütfen bu değişikliklerin yalnızca ABD müşterileri için geçerli olduğunu unutmayın. Herhangi bir sorunuz varsa lütfen müşteri hizmetleri ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.”

Diğer kripto trading platformları da benzer adımlar attı.

İlgili – ABD’nin Binance ve CEO’suna açtığı davanın tüm ayrıntıları

Ticaret devi Robinhood, SEC tarafından menkul kıymetler olarak adlandırıldığı için 27 Haziran’dan itibaren Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Polygon’ı delist ediyor.

SEC’in bahsettiğimiz davaları açması nedeniyle birçok altcoin, geçen hafta fiyat açısından büyük düşüş yaşadı. Bunlar arasında ADA, MATIC ve SOL gibi büyük piyasa değerine sahip kripto paralar da var.

Kaynak