Loading...
btc
BTC
0.06%
Bitcoin
66.083,05 USDT
eth
ETH
2.23%
Ethereum
3.559,24 USDT
bch
BCH
1.61%
Bitcoin Cash
429,68 USDT
xrp
XRP
3.62%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
2.08%
Litecoin
79,22 USDT
bnb
BNB
0.43%
Binance Coin
605,89 USDT
sol
SOL
1.38%
Solana
145,03 USDT
avax
AVAX
-1.03%
Avalanche
29,98 USDT
ada
ADA
-0.08%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.75%
Poladot
6,21 USDT
doge
DOGE
1.09%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.02%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD’nin Binance ve CEO’suna açtığı davanın tüm ayrıntıları

SEC blockchain teknolojisini test
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin finans alanındaki en yetkili kurumlarından olan SEC, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ve CEO’su hakkında dava açtı. Burada Binance ve CEO’su bir dizi suçlama ile karşı karşıya. Kripto para piyasasını sarsan bu önemli olayın tüm ayrıntılarına bakalım.


ABD’nin Binance ve CEO’suna açtığı davanın tüm ayrıntıları

ABD Menkul KIymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ve CEO’su Changpeng Zhao aleyhinde dava açtı. Burada Binance ve üst düzey yetkilisine bir dizi suçlama yöneltiliyor.

SEC, ilgili davayı ABD Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesi’ne sundu. ABD’nin finans alanındaki önemli düzenleyici kurumlarından olan SEC, açtığı davada, Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’nun, yatırımcı koruma yasalarını hiçe sayarak ve müşterileri “önemli riske” maruz bırakarak buradan milyarlarca dolar kazandıklarını ve zengin olduklarını iddia ediyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında 26.000 doların atına kritik gerileme: Güncel BTC teknik analizi

Binance CEO'su Bitcoin boğa koşusunu başlatacak katalizörü açıkladı!

SEC, Binance.US adıyla ABD’de faaliyet gösteren BAM Trading ve BAM Management isimli şirketleri, manipülatif ticaret ve platformu üzerinde yetersiz gözetim olması ile de suçluyor. Mahkemeye sunulan belgelerde şöyle deniliyor:

“Sanıklar BAM Trading ve BAM Management, Binance.US Platformunda manipülatif ticareti önlediği ve gözetim altında tuttuğunu söyleyerek bireysel ve kurumsal yatırımcıları dolandırdı. Bu gözetim ve denetimler gerçekte neredeyse hiç olmadı.”

SEC, BNB token ve BUSD’u da hedef aldı

SEC, bu yılın başında daha önce Binance’in yerel tokeni BNB ve borsanın stabil coini BUSD’u hedef almıştı. Bu yeni açılan davada da bu iki kripto paradan bahsediliyor. SEC, Binance’in yasa dışı ve kayıtsız token sattığını iddia ediyor. Dava belgelerinde, söz konusu kripto paralar “menkul kıymet kripto paralar” olarak adlandırılıyor.

Binance, ayrıca getiri sağlayan sistemleri BNB Vault ve Simple Earn ile ilgili olarak da suçlanıyor. SEC’e göre kripto para borsası buradaki riskler konusunda yatırımcılara eksik bilgiler verdi.

Güncel Binance Coin (BNB) fiyat tahminleri: 2022-2025

Binance ve Zhao ayrıca müşteri fonlarını birleştirmek için düzenleyici gri alanları kullanmakla da suçlanıyor. Bu işlemler ise daha önce Merit Peak Limited adlı bir şirketle yapıldı. SEC’in söylediğine göre bu şirket kişisel olarak Changpeng Zhao tarafından kontrol ediliyordu.

Binance ise bu iddialara karşı cevap vererek, şirketi savunacaklarını açıkladı. Bu gelişmeler yaşanırken Bitcoin ve Ethereum fiyatları yüzde 5’i aşan düşüşler yaşadı. Toplam kripto para piyasası değeri ise 22 milyar dolar kaybetti.

İlgili – Ethereum fiyatında kritik desteğe gerileme: Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.