1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto analiz şirketi Santiment’ten altcoinler için ‘boğa sinyali’ açıklaması

Kripto analiz şirketi Santiment’ten altcoinler için ‘boğa sinyali’ açıklaması

Kripto analiz şirketi Santiment’ten altcoinler için ‘boğa sinyali’ açıklaması
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para analiz şirketi Santiment, altcoinler ile ilgili yeni veriler paylaştı. Buna göre, son bir haftada yaşanan kan gölünden sonra altcoinler boğa sinyali vermeye başladı. Altcoin piyasası için ne beklediğine bakalım.

Kripto analiz şirketi Santiment’ten altcoinler için ‘boğa sinyali’ açıklaması

Kripto para analiz şirketi Santiment, altcoinlerin son bir haftada yaşadıkları kayıpların bir kısmını geri almaya hazır olduğunu açıklıyor. Analist şirketi, altcoinlerin boğa sinyal vermeye başladığını vurguluyor.

Santiment, altcoinlerin “değerlerinin çok altında” olduğuna dikkat çekiyor. Bu da analistleri ikiye bölmüş durumda. Yatırımcılar bu coinlerin ne kadar hızlı toparlanabileceğini merak ediyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında düşüş ne zaman bitecek? Glassnode analistleri açıkladı

Piyasa değerinin gerçekleşen değere oranı (MVRV) metriğini kullanan Santiment, altcoinlerin çoğunun şu anda değerinin çok altında olan bir bölgede işlem gördüğünü tespit etti. MVRV, bir kripto varlığının aşırı değerli mi yoksa değerinin çok altında olduğunu ölçen bir metrik. Santiment şöyle açıklıyor:

“Piyasa değerleri geçen hafta önemli ölçüde düştü ve traderler şimdi iki görüş arasında bölünmüş durumda. Birçoğu hızlı bir iyileşmenin yaklaştığına inanırken, diğerleri bunu dump döneminin sadece başlangıcı olarak görüyor. Ancak inkar edilemez olan bir şey var. Ortalama kripto getirileri matematiksel olarak tarihi bir fırsat bölgesinde bulunuyor.”

İlgili – Efsanevi analistten Bitcoin için “risk” açıklaması: BTC için ne bekliyor?

Kripto analiz şirketi Santiment’ten altcoinler için ‘boğa sinyali’ açıklaması

Kaynak: Santiment/X

Santiment, son bir haftada yaşanan düşüşün bu yıl görülen “en keskin düşüşlerden” olduğunu ifade ediyor. Ancak diğer yandan Bitcoin (BTC) balinalarının da bu düşüş sırasında çok aktif kaldıklarına da vurgu yapıyor. Şöyle açıklıyor:

“Kripto piyasası 2023’teki en keskin fiyat düşüşlerinden birini yaşadıktan sonra ortalık toz duman ve piyasa durulmaktan çok uzak. 1 milyon dolardan fazla değere sahip büyük Bitcoin işlemleri görüyoruz. Bu da balinaların bu dump döneminde çok aktif olduğunu gösteriyor. Tüm bunlara rağmen büyük cüzdanların sayısı düşmedi.”

İlgili – Ünlü analist PlanB’den Bitcoin düşüşü açıklaması ve 10x pump yorumu

Kaynak

Etiketler: