1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü analist PlanB’den Bitcoin düşüşü açıklaması ve 10x pump yorumu

Ünlü analist PlanB’den Bitcoin düşüşü açıklaması ve 10x pump yorumu

Ünlü analist PlanB’den Bitcoin düşüşü açıklaması ve 10x pump yorumu
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto para analisti PlanB, Bitcoin fiyatında yaşlanan son keskin düşüşü farklı bir şekilde yorumladı. Bir grafik paylaşan analistin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.

Ünlü analist PlanB’den Bitcoin düşüşü açıklaması ve 10x pump yorumu

Bitcoin fiyatı son birkaç günde dikkat çeken yüzde 10’u aşan bir düşüş yaladı. Lider kripto para BTC bir süredir 28.000 dolar desteğinin üzerine kalarak işlem görüyordu. Ancak son birkaç günde yaşadığı keskin düşüşlerden sonra 25.000 dolara çok yaklaştı. Bitcoin fiyatında yaşanan gelişmelerin ayrıntıları için bakınız:

İlgili – Bitcoin fiyatında 25.600 dolara düşüş sonrası son durum: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin fiyatı neden düştü? Birkaç kripto para analisti farklı sebepler dile getiriyor. Bunların bazıları kripto para piyasası ile ilgiliyken, bazıları da genel finansal piyasalarla ilgili. Sonuç olarak şunu görüyoruz. Bitcoin fiyatı 2023’te 32.000 dolara ulaşan rallisinden sonra bir süre 28.000 dolar ile 30.000 dolar arasında dalgalanarak işlem gördü. Ancak son keskin düşüş birçok seviyeyi ve desteği alt üst etti.

Bitcoin fiyatında yaşanan son düşüşü analistlerin nasıl açıkladığını görmek için ilgili haberimize bakabilirsiniz:

İlgili – Bitcoin fiyatı neden düştü? Analistler 5 potansiyel sebebe işaret ediyor

Bitcoin fiyatındaki keskin düşüşü ünlü analist PlanB bu grafikle açıkladı

S2F modeli ile ünlü analist PlanB ise son yaşanan düşüşe farklı yaklaşıyor. Sosyal medya ağı X üzerinden 1,8 milyon takipçisine açıklama yapan analist, boğa piyasalarında bile Bitcoin fiyatında yüzde 30’luk düşüşler görülebileceğini vurguluyor. Ona göre burada şaşılacak bir şey yok. Hatta ralli mevsiminde bile birden fazla yüzde 30 düşüş yaşayan Bitcoin gördüğünü belirtiyor. Özellikle de 2017 yılında 10x’lik pump dönemini örnek veriyor. Şöyle açıklıyor:

“Yeni başlayanlar için: Hatta boğa piyasasında bile Bitcoin art arda yüzde 30’luk düşüş yaşayabilir. Buna rağmen 10x yükselir.”

Ünlü analist PlanB’den Bitcoin düşüşü açıklaması ve 10x pump yorumu

PlanB (@100trillionUSD) Kaynak: X

Analistin grafiğinde 2016’dan 2017’de zirve yapana kadar parabolik bir yükseliş yaşayan Bitcoin fiyatı görüyoruz. Bu parabolik yükselişte bile BTC fiyatı altı defa art arda yüzde 30’u aşan düşüşler yaşadı. Ancak sonuçta bu düşüşler 2017’de 10x’lik bir yükselişle yeni bir zirve yapmasına engel olmadı.

Etiketler: