1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin fiyatında düşüş ne zaman bitecek? Glassnode analistleri açıkladı

Bitcoin fiyatında düşüş ne zaman bitecek? Glassnode analistleri açıkladı

Bitcoin fiyatında düşüş ne zaman bitecek? Glassnode analistleri açıkladı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC) fiyatı keskin bir düşüş yaşarken, birçok yatırımcı bu gerilemenin ne zaman dip yapacağını merak ediyor. Ünlü analiz şirketi Glassnode’un kurucu ortakları bu soruya cevap veriyor. Ayrıntılara bakalım.

Bitcoin fiyatında düşüş ne zaman bitecek? Glassnode analisti açıkladı

Kripto para analiz şirketi Glassnode’un kurucu ortakları Jan Happel ve Yann Allemann, Bitcoin (BTC) fiyatının 2 olay yaşandıktan sonra dip yapacağını düşünüyor. Sosyal medya platformu X üzerinde “Negentropic” isimli hesabı ortak kullanan bu iki uzman, 56.000 takipçisine yaptığı açıklamada, BTC’nin yerel bir dip oluşturması için 2 senaryoya baktıklarını ifade ediyorlar.

İlgili – Bitcoin fiyatı neden düştü? Analistler 5 potansiyel sebebe işaret ediyor

Happel ve Allemann’a göre, Bitcoin kademeli olarak 25.000 dolar bölgesine gerileyebilir. Ya da çok şiddetli bir tasfiye ile dip oluşturabilir. Şöyle diyorlar:

“Bitcoin risk sinyali 100 seviyesinde. Burada kısa vadede iki senaryo var:

1. Yavaş yavaş 25.000 dolar ve 24.800 dolara doğru kan kaybedebilir.
2. Hızlı ve çok agresif bir fiyat hareketlerinden sonra hızlı bir geri dönüş.

Her iki ihtimalde de bahsettiğimiz senaryo oluştuktan sonra dip oluşacak. Daha önce BTC risk sinyali 100 olduğunda bu iki senaryonun oluştuğunu görmüştük.”

İlgili – Ünlü analist PlanB’den Bitcoin düşüşü açıklaması ve 10x pump yorumu

Bitcoin fiyatında düşüş ne zaman bitecek? Glassnode analistleri açıkladı

Kaynak: Negentropic/X

Analistlerin paylaştığı grafiğe baktığımızda şunu görüyoruz. Bitcoin risk sinyali 100 olduğunda genelde bir düzeltme yaşanır.

Rekt Capital takma adını kullanan analist de Bitcoin ile ilgili görüşünü paylaşıyor. Ona göre BTC ayı bir formasyon olan çift zirve oluşturdu ve şimdi de zayıf görünüyor.

Bitcoin fiyatı son birkaç günde keskin bir düzeltme yaşadı. Bu gerileme sırasında 1 milyar dolardan fazla pozisyon tasfiye oldu. Düşüş tüm piyasası ve birçok altcoini de etkiledi. Lider altcoin Ethereum ise 1.650 dolar desteğine kadar geldi. Hatta altına salınım yaptı.

İlgili – Son 24 saatte yaşanan düşüşün Bitcoin ve kripto para piyasasına ağır bilançosu

Kaynak

Etiketler: