1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Son 24 saatte yaşanan düşüşün Bitcoin ve kripto para piyasasına ağır bilançosu

Son 24 saatte yaşanan düşüşün Bitcoin ve kripto para piyasasına ağır bilançosu

Son 24 saatte yaşanan düşüşün Bitcoin ve kripto para piyasasına ağır bilançosu
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası yeni bir keskin düşüş yaşadı. Bu düşüşün Bitcoin, Ethereum ve kripto paralara son 24 saatlik bilançosu 1.000.000.000 doların üzerinde. Ayrıntılara bakalım.

Son 24 saatte yaşanan düşüşün Bitcoin ve kripto para piyasasına ağır bilançosu

Bitcoin (BTC) fiyatı keskin bir düşüş yaşarken tüm kripto para piyasası da lider coini takip etti. Son 24 saatte bu düşüşler sonucu 1 milyar dolardan fazla kripto para tasfiye edildi.

Piyasa verileri sağlayan Coinglass’ın son verilerine göre, son bir günde kripto para piyasasında 1,02 milyar dolarlık varlık tasfiye edildi. Bunun başlıca sebebi Bitcoin fiyatının 26.000 dolara doğru keskin bir düşüş yaşaması.

Kripto para piyasasında kaldıraçlı pozisyonlar açan 173.576 traderin pozisyonu tasfiye oldu.

Son 24 saatte en çok tasfiye olan sözleşme ise 490 milyon dolar ile BTC’ya ait. Ardından ise 304,78 milyon dolar ile tasfiye edilmiş Ethereum (ETH) pozisyonları geliyor. Üçüncü sırada ise 25,87 milyon dolar ise Ripple (XRP) var.

İlgili – Bitcoin fiyatında keskin düşüş ve geldiği kritik seviyeler: Güncel BTC teknik analizi

Güncel Bitcoin teknik analizi, BTC dolar fiyat grafiği: Bitcoin ne kadar olur?

Coinglass verileri başka bir şeyi daha gösteriyor. Kripto para borsası OKX’de 325 milyon dolar değerinde türev sözleşmesi kapatıldı. Bunu 272 milyon dolar ile Deribit ve 213 milyon dolar ile Binance’te kapatılan sözleşmeler takip ediyor.

İlgili – 2023 Bitcoin rallisini bilen ünlü analistten yeni BTC tahmini

Piyasa tepe taklak olurken analistler de yeni görünümü değerlendirmeye başladı.

Credible Crypto takma adıyla ünlü analist, sosyal medya platformu X üzerinden 345.100 takipçisine yaptığı açıklamada, Bitcoin’in bu son düşüşünün konsolidasyon döneminin son aşaması olduğunu düşündüğünü ifade ediyor. Ona göre BTC bu gerilemeden sonra yükselişe geçecek.

Ona göre 25.000 doların üzerinde kalan tüm gerilemeler kabul edilebilir bir durum ve geniş zamanlı grafikteki görünümü bozmuyor. Analist 15.000 dolar görüldükten sonra burada aşamalı bir konsolidasyon süreci ve bu son düşüşün de bunun bir parçası olduğunu ifade ediyor.

Kaynak

Etiketler: