1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. 2023 Bitcoin rallisini bilen ünlü analistten yeni BTC tahmini

2023 Bitcoin rallisini bilen ünlü analistten yeni BTC tahmini

2023 Bitcoin rallisini bilen ünlü analistten yeni BTC tahmini
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatının 2023 yılı başındaki rallisini doğru bir şekilde tahmin eden ünlü analist, BTC için bu sefer bir uyarıda bulunuyor. Ona göre bahsettiği durum uzun bir süre etkili olabilir. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.

2023 Bitcoin rallisini bilen ünlü analistten yeni BTC tahmini

Bitcoin (BTC) fiyatının 2023 yılı başındaki rallisini doğru bir şekilde bilerek yaptığı alım ve satımlarla kazanç sağlayan ünlü analist, şimdi de uzun bir süre çok “sıkıcı” bir fiyat hareketleri görebileceğimiz konusunda uyarıyor.

DonAlt takma adını kullanan analist, Youtube’daki 52.800 abonesi ile yeni bir analiz videosu paylaştı. Ona göre PayPal’ın dolar destekli stabil coini PYUSD’yi çıkarmasına rağmen Bitcoin fiyatı çok az hareket etti. Bu da önemli bir şeyin işareti.

İlgili – Bitcoin fiyatında 2023 yükseliş trendi hala sağlam: Güncel BTC teknik analizi

Analist aynı zamanda hisse senetleri piyasasındaki hareketliliğin de Bitcoin’i canlandırmaya yetmediğini ifade ediyor. Şöyle açıklıyor:

“PayPal haberi eğer piyasa düzgün çalıştığında gelseydi fiyat hemen yükselirdi. PayPal’ın sadece ben stabil coin işine giriyorum demesi bile yeterdi. Bunun Bitcoin ya da ETH ile bir bağlantısı olmasına da gerek yoktu. Sadece PayPal’ın bu alana ilgi duyması ile normal şartlarda piyasanın yüzde 10 yükselmesine yol açardı.

Ancak şimdi böyle olmadı. Ayrıca ETF’de de gecikme var. Büyük bir sürpriz değil tabii. Ancak yine de fiyat hareket etmiyor. Günlük mumlar resmen yüzde 1 ya da yüzde 2 civarında. Bitcoin böyle. Hem de S&P’in çılgın işlemler gördüğü bir ortamda.”

DonAlt, Bitcoin’deki bu hareketsiz ve sıkıcı fiyat hareketlerinin daha 6 ay devam edebileceğini ifade ediyor. Piyasada her hangi bir yön belirtisi olmadığını vurgulayarak böyle yarım yıl daha geçebileceğini kaydediyor.

İlgili – Ünlü fon yöneticisinden şok Bitcoin tahmini: BTC bu 2 katalizörle %410 yükselecek

Peki, Bitcoin’i ne harekete geçirebilir? Ünlü analist bu soruya da cevap veriyor. Ona göre Bitcoin’e volatilite ve boğa momentumunun dönmesi için Fed’in sıkı para politikalarından geri adım atması gerekiyor. Tıpkı 2020’de Covid salgınından dolayı faiz oranlarının sıfıra yaklaştığı dönem gibi.

İşte, analistin ilgili açıklamaları:

Kaynak

Etiketler: